Тука про припинення постачань електрики на окупований Донбас: Протилежна сторона не надавала жодного механізму розрахунків
Електроенергії для мирних жителів тимчасово окупованої території Донбасу буде достатньо завдяки постачанням із РФ та енергії, яку виробляють місцеві станції, заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.
Україна припинила постачання електроенергії на тимчасово окуповану територію Донецької області через борги. Про це в коментарі виданню "ОстроВ" сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.
За його словами, це питання неодноразово порушували на переговорах у Мінську.
"Україна вимагала від протилежної сторони надати механізм проведення розрахунків або вийти на нульове сальдо-перетік. Незважаючи на всі наполегливі прохання, побажання й вимоги України, протилежна сторона жодних дій не робила. Тому й було ухвалено рішення припинити подавання електроенергії на непідконтрольну територію. У підсумку через борги, через те, що протилежна сторона відмовляється надавати якийсь прийнятний механізм розрахунків, було ухвалено таке рішення", – сказав заступник міністра.
Він зазначив, що електричної енергії для мирних жителів Донбасу буде достатньо завдяки постачанням із РФ та енергії, яку виробляють місцеві станції.
26 липня Україна припинила постачання електроенергії в окуповані райони Донецької області.
Подавання електроенергії на підконтрольну бойовикам територію Луганської області Україна припинила ще у квітні. Бойовики "ЛНР" стверджували, що отримують електрику з Росії й окупованої частини Донецької області.
У червні голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив, що борг за електроенергію споживачів, які перебувають на непідконтрольних територіях Донбасу, становить 3,9 млрд грн.
За оцінками директора московської організації "Фонд энергетического развития" Сергія Пікіна, постачання електроенергії із РФ на окуповану частину Донбасу коштуватиме Кремлю 3 млрд руб. (орієнтовно 1,4 млрд грн) на рік.
Газета "Коммерсантъ" із посиланням на джерела писала у квітні, що в Росії постачання електрики на схід України будуть компенсувати завдяки зростанню тарифів, основне навантаження ляже "на всіх споживачів, окрім населення".