У Мінську домовилися створити консультативну раду для переговорів щодо Донбасу. РФ і бойовики заявили, що вона передбачає діалог "сторін конфлікту"
11 березня в Мінську тристороння контактна група з урегулювання конфлікту на Донбасі домовилася про створення "консультативної ради". Українська сторона не уточнила, чим саме вона буде займатися, але РФ і бойовики "ДНР" та "ЛНР" говорять про "майданчик для прямого діалогу між сторонами конфлікту". Раніше президент України Володимир Зеленський відкидав імовірність прямих переговорів із сепаратистами.
На засіданні тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) 11 березня в Мінську, у якому брали участь глава Офісу президента Андрій Єрмак і заступник глави адміністрації президента РФ Дмитро Козак, домовилися створити консультативну раду. Про це повідомила пресслужба Офісу президента України.
Зазначено, що після консультацій із представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини рада має ввійти до складу політичної підгрупи ТКГ.
Чим саме буде займатися цей орган, в Офісі президента не уточнили.
Спецпредставниця ОБСЄ у ТКГ Гайді Грау на брифінгу після засідання 11 березня сказала, що політична підгрупа погодила проєкт повноважень ради та порядок її роботи.
"Завданням ради буде вироблення рекомендацій щодо політичних питань у межах компетенцій груп", – цитує дипломатку БЕЛТА.
Козак заявив журналістам, що це буде "діалоговий майданчик за участю сторін нормандського формату, за участю сторін конфлікту", пише "Інтерфакс".
Він підкреслив, що "поки більше говорити не треба, треба бережно ставитися до цих домовленостей, щоб вони не зірвалися".
Бойовики "ДНР" заявили, що консультативна рада має стати "майданчиком для прямого обговорення двома сторонами конфлікту тем, які потребують урегулювання відповідно до Комплексу заходів [із виконання Мінських угод]". Вони розцінили створення цього органу "як позитивний імпульс для прямої взаємодії сторін конфлікту". Луганські бойовики теж заявили, що створений майданчик "передбачає прямий діалог Києва із "ЛНР" і "ДНР".
Єрмак удруге в березні зустрічався з Козаком для обговорення питань, пов'язаних з урегулюванням конфлікту на Донбасі. Обидві зустрічі відбулися в Мінську.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. На переговорах у Мінську присутні представники бойовиків "ДНР" і "ЛНР".
Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє українська сторона, і вимагає прямого діалогу між Україною та бойовиками.
У лютому 2020 року президент України Володимир Зеленський говорив, що прямого діалогу з бойовиками не буде. "Нас переконують, що таким дієвим механізмом є прямий діалог із так званою місцевоюи владою в ОРДЛО. Ми готові до діалогу з мирним населенням цих територій. Але не з тими, хто є невизнаним із точки зору міжнародного права", – заявив він.