У МЗС РФ назвали заяву Єрмака про стіну з Донбасом "спробами спекулювати на різних негативних сценаріях"
Заяви української влади про ймовірність відгородитися стіною від окупованого Донбасу, у разі якщо перемовини в нормандському форматі в Парижі будуть безуспішними, є контрпродуктивними. Про це в коментарі "Інтерфаксу" сказав заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Руденко.
Він назвав заяву помічника президента України Андрія Єрмака, який озвучив ідею про стіну з Донбасом, "спробами спекулювати на різних негативних сценаріях".
На думку Руденка, це навряд чи може бути корисним напередодні зустрічі лідерів "Нормандської четвірки" в Парижі. Він висловив думку, що такі заяви провокують виникнення запитань про реальні наміри Києва на майбутньому саміті.
Руденко підкреслив, що головним завданням РФ на саміті є підтвердження вірності сторін конфлікту Мінським домовленостям. Водночас сторонами конфлікту посадовець назвав Україну і ОРДЛО.
5 грудня в Лондоні Єрмак сказав, що Київ може піти на заморожування конфлікту на Донбасі, якщо перемовини в нормандському форматі в Парижі будуть безуспішними.
"Ми не будемо витрачати багато часу, якщо ми не побачимо з російської сторони бажання виконувати "Мінськ". Ми не будемо роками чекати, ми визначили обмежений час... І, безумовно, хочу сказати, що Україна зробить усе від нас залежне, щоб добитися припинення війни і досягти миру дипломатичним шляхом. Але в нас, безумовно, є і план Б", – сказав він.
За словами помічника президента, план Б полягає в тому, щоб побудувати стіну між тимчасово окупованим Донбасом і підконтрольною Києву територією.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
Перемовини щодо врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.
15 листопада 2019 року пресслужба президента України повідомила, що новий саміт щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в нормандському форматі проведуть 9 грудня в Парижі.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що має намір обговорити на саміті терміни обміну "всіх на всіх" та чіткі терміни деокупації Донбасу. Він вважає, що питання припинення війни на Донбасі треба вирішувати в дипломатичний спосіб.