У Парижі домовилися про допуск Червоного Хреста в ОРДЛО – Пристайко
За п'ять років представники Міжнародного комітету Червоного Хреста не могли потрапити ні до місць на тимчасово окупованих територіях, де утримують українських військовослужбовців, ні до місць поховань, сказав міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.
На переговорах у нормандському форматі у Парижі 9 грудня було досягнуто домовленості про допуск на тимчасово окуповану територію Донецької і Луганської областей представників Міжнародного комітету Червоного Хреста. Про це сказав міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в ефірі "Свободи слова Савіка Шустера" на каналі "Україна" 13 грудня.
"Ми домовилися, що Червоний Хрест буде допущений на непідконтрольну територію. Ніколи за п'ять років Червоний Хрест не міг потрапити до місць, де утримують заарештованих і військовополонених, а також, на превеликий жаль, у них не було можливості потрапити до місць поховань, щоб повідомити, що вони є живими і ми їх можемо обміняти або, на превеликий жаль, вони ніколи не повернуться. Ці люди п'ять років живуть у стані очікування, і до цього часу сепаратисти не пускали на свою територію Червоний Хрест. Домовленість є", – сказав він.
За словами Пристайка, він зустрічався з керівництвом Червоного Хреста в Україні.
"Наступного тижня місія спробує вкотре туди потрапити", – заявив міністр.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
У Міжнародний комітет Червоного Хреста звернулося приблизно 750 осіб, родичі яких зникли безвісти на Донбасі.
12 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №0885 "Про внесення змін до закону України "Про попереднє ув'язнення" щодо забезпечення безперешкодного доступу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до осіб, узятих під варту". Зазначено, що "ухвалення закону дозволить законодавчо визначити право представників МКЧХ безперешкодно відвідувати осіб, узятих під варту, у випадках і на умовах Женевських конвенцій 1949 року про захист жертв війни".