У поліції Донецької області готуються до миротворчої місії зі звільнення та реінтеграції територій
За даними голови поліції Донецької області Миколи Семенишина, спецпідготовку до поліцейської миротворчої місії на окупованій території проходить 1600 співробітників Нацполіції.
Правоохоронці Донецької області готуються до участі в поліцейській миротворчій місії в ОРДЛО. Про це 21 лютого повідомив керівник Головного управління Нацполіції в Донецькій області Микола Семенишин, повідомляє сайт поліції.
"Микола Семенишин поінформував, що понад 1600 співробітників Національної поліції наразі проходять спеціальну підготовку і вже готові взяти участь у поліцейській миротворчій операції зі звільнення та реінтеграції окупованих територій", – ідеться в повідомленні.
На нараді також відпрацювали "ймовірні сценарії миротворчої місії, особливості співпраці та координації всіх служб і підрозділів системи МВС".
"Якщо шанс на звільнення окупованих територій з’явиться цього року (наприклад, унаслідок перемовин у нормандському форматі під час імовірного берлінського саміту "Четвірки"), то українські правоохоронці готові реалізувати будь-який формат миротворчої місії", – підкреслив радник глави МВС Іван Варченко.
У квітні 2014 року, незабаром після анексії Криму, РФ почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Президент України Володимир Зеленський заявив на "Українському ланчі" у Мюнхені 15 лютого 2020 року, що Київ погоджується на спільний контроль території ОРДЛО з "представниками тимчасово окупованих територій" та ОБСЄ як умову для проведення місцевих виборів на Донбасі.
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков уточнив, що на період проведення виборів у місцеві органи влади після деокупації Донбасу пропонують запровадити "модель довіри", випробувану в Хорватії: "Представники окупованого села чи містечка приєднуються до регулярних українських поліцейських сил і в присутності, наприклад, ОБСЄ протягом перехідного періоду здійснюють контроль правопорядку".
Речник президента Росії Дмитро Пєсков сказав, що Україна має брати до уваги думку керівництва "невизнаних республік" під час розгляду ідеї створення спільних патрулів.
Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов стверджує, що з боку ОРДЛО до складу спільних патрулів зможуть входити тільки неозброєні люди.