У Раді Федерації РФ відреагували на можливу пропозицію США щодо розміщення 20 тис. миротворців на сході України: Пряма загроза Донбасу

У Раді Федерації вважають, що "дві дивізії" миротворців – багато для Донбасу
Фото: ЕРА

Глава комітету з оборони і безпеки Ради Федерації РФ Віктор Бондарєв заявив, що 20 тис. "озброєних людей" створять напругу на сході України.

20 тис. миротворців ООН створять "пряму загрозу Донбасу", заявив глава комітету з оборони і безпеки Ради Федерації РФ Віктор Бондарєв, коментуючи матеріал видання The Wall Street Journal, яке з посиланням на свої джерела повідомило, що США хочуть запропонувати Росії розмістити на сході України 20 тис. миротворців.

Про це повідомляє "РИА Новости".

Він зазначив, що така кількість миротворців дорівнює майже двом дивізіям. "Чим будуть займатися на сході України 20 тис. озброєних людей?" – наголосив Бондарєв.

Він додав, що така кількість лише створить напругу на сході України.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

5 вересня 2017 року президент РФ Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН пішла б на користь урегулюванню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська розміщувалися на лінії зіткнення сторін і "ні на яких інших територіях". Того ж дня Росія подала відповідний проект резолюції на розгляд Ради Безпеки ООН.

11 вересня в розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Путін погодився, що озброєна місія ООН може перебувати в районі конфлікту на Донбасі не тільки на лінії зіткнення. На його думку, вона повинна охороняти спеціальну моніторингову місію ОБСЄ.

28 жовтня спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер на зустрічі з народними депутатами України в Києві назвав критично важливим передання українсько-російського кордону в зоні АТО під контроль миротворців, розповів нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм. За словами його колеги Володимира Ар'єва, спецпредставник США готує тези в резолюцію Радбезу ООН щодо миротворчої місії на Донбасі, яку, імовірно, буде ухвалено до кінця року. "Блакитні каски" повинні контролювати всю територію, зокрема кордон, і мати доступ до місць дислокації важкої техніки", – озвучив Ар'єв положення, висловлене Волкером.

31 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що миротворці ООН, про яких говорив Волкер, стануть "окупаційними силами".