У Страсбурзі про життя мирних жителів на Донбасі розповів Фонд Ріната Ахметова Актуально

Фонд продовжує надавати підтримку жителям "сірої зони" і вимушеним переселенцям
Фото: fund.fdu.org.ua

За даними ООН, конфлікт на сході України покидає міжнародні радари, але жителі Донбасу, як і раніше, потребують гуманітарної допомоги. Щоб показати, як сьогодні живуть прості люди на Донбасі, Фонд Ріната Ахметова відкрив виставку в Європарламенті.

На пленарній сесії Європейського парламенту у Страсбурзі Фонд Ріната Ахметова організував унікальну експозицію про мирних жителів Донбасу. Виставку відкрили у стінах Європарламенту 14 січня, вона триватиме до 17 січня, повідомляє сайт фонду.

За даними ООН, конфлікт на сході України покидає міжнародні радари. Проте жителі Донбасу, як і раніше, потребують гуманітарної допомоги. Одномоментно 6,5 млн осіб, а це становить половину населення Бельгії, було вирвано з мирного життя. У них повністю порушився звичний уклад життя, було розірвано сім'ї, зруйновано житло, загинули знайомі чи близькі. Щоб показати, як сьогодні живуть прості люди на Донбасі, було проведено виставку. За словами директора СКМ із міжнародних зв'язків і відносин Джока Мендози-Вілсона, гуманітарна ситуація в регіоні сьогодні залишається складною. Багато людей виживає тільки завдяки допомозі Фонду Ріната Ахметова.

"Зараз надія на життя людей на Донбасі приходить разом зі співчуттям, розумінням і гуманітарною допомогою. Уродженець Донбасу Рінат Ахметов, повною мірою відчуваючи біль своїх земляків, розуміючи та співпереживаючи їм від перших днів збройного конфлікту, простягнув руку допомоги. У 2014 році під егідою фонду він створив найбільшу гуманітарну програму в Україні – Гуманітарний штаб. За чотири роки її роботи було врятовано життя мільйонів людей з обох боків лінії зіткнення. І кожного дня допомога й далі надходь на Донбас. Потреба в ній залишається вкрай високою. Про це свідчать підсумки дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у жовтні – листопаді 2018 року. Так, 92% жителів регіону вважають, що вони потребують гуманітарної допомоги. Насамперед – продуктів та медикаментів. Цю інформацію підтверджують звіти ООН", – розповіла член наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.

85% жителів регіону стверджують, що не вижили б без допомоги Ахметова. Ще приблизно 62% громадян України впевнені, що найбільшу підтримку жителям Донбасу надає саме його фонд. На думку 57% опитаних українців, Фонд Ріната Ахметова запобіг гуманітарній катастрофі на Донбасі.

Виставка – це чорно-білі колажі з фотокниги "Донбас і Мирні", кольорові знімки зруйнованих будинків та їхніх мешканців, відеоролики за участю дітей війни, які пропустили її через своє серце. Представники Європарламенту ознайомилися з фотокнигою "Донбас і Мирні" – унікальним проектом Фонду Ріната Ахметова. Фотокнигу вже було презентовано в Україні та за кордоном. Її відзначено в номінації "Найкраща соціальна фотокнига року" Українського бібліотечного фонду.

Експозиція привернула увагу євродепутатів та представників дипломатичних кіл України. У своєму привітанні член Європарламенту від Консервативної партії Чарльз Теннок зазначив, що його парламентським колегам випала унікальна можливість дізнатися про конфлікт в Україні. І про те, як війна впливає на повсякденне життя мирних жителів, які опинилися в її епіцентрі. Чарльз Теннок також назвав видатною гуманітарну діяльність Фонду Ріната Ахметова на Донбасі.

Фото: fund.fdu.org.ua

Фонд Ріната Ахметова – найкрупніша добродійна організація в Україні. Це найбільша особиста ініціатива на сході країни.

Найбільша програма Фонду – Гуманітарний штаб – увесь цей час допомагає найнезахищенішим верствам населення Донецької та Луганської областей. Видано понад 12 млн продуктових наборів, завдяки яким виживають люди на лінії зіткнення. Охоплено допомогою населення в понад 750 населених пунктах з обох боків лінії зіткнення.

Із 28 лютого 2017 року діяльність штабу на не підконтрольних Україні територіях Донбасу було заблоковано. 500 тис. людей залишилися без допомоги. Фонд продовжує надавати підтримку жителям "сірої зони" і вимушеним переселенцям.