Україна веде перемовини про три точки для розведення військ на Донбасі – Загороднюк

Загороднюк: Не факт, що буде така домовленість. Та сторона може пропонувати ділянки, які нам не підходять. Але в такому випадку ми на них не підемо

Фото: mil.gov.ua

Дату розведення сил і засобів на Донбасі поки не визначено, повідомив міністр оборони України Андрій Загороднюк. За його словами, Київ наполягає на відведенні військ у контрольному пункті в'їзду і виїзду "Гнутове", Новоселівці Другій (у районі Авдіївки) Донецької області та на залізничному мосту у Станиці Луганській Луганської області.

Україна готує три точки для розведення сил і засобів на Донбасі, повідомив міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв'ю "Радіо Свобода", оприлюдненому 9 лютого.

"Готується тільки три. І вони готуються тільки ті, які дійсно будуть мати гуманітарну складову. Так само, як і ці", – сказав Загороднюк.

Дату розведення сил і засобів ще обговорює тристороння контактна група з урегулювання конфлікту на Донбасі, повідомив міністр.

"Коли вони домовляться, тоді і буде. Тут ситуація не залежить від однієї сторони. Зараз ідуть перемовини", – додав він.

Міністр підтвердив, що йдеться про контрольний пункт в'їзду і виїзду "Гнутове", Новоселівку Другу (в районі Авдіївки) Донецької області та залізничний міст у Станиці Луганській Луганської області.

"Але не факт, що буде така домовленість. Звичайно, що та сторона може пропонувати якісь ділянки, які нам не підходять. Але у такому випадку ми на них не підемо. Розведення має сенс (і це те, про що ми говорили у "Нормандії") з гуманітарної точки зору. Дійсно, переходи, пункти пропуску покращують економічну ситуацію, сприяють пожвавленню економіки, взагалі пожвавленню життя у тих депресивних регіонах. І це ми підтримуємо. Це дійсно має сенс. Однозначно абсолютно Станиця Луганська – це позитив. Тому що там іде комунікація, відбудований міст, місцеві жителі можуть жити якось там, щось купувати", – додав він.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

Протягом 2019 року сторонам конфлікту вдалося домовитися про розведення сил і засобів на трьох ділянках: у Петрівському Донецької області, Золотому і Станиці Луганській Луганської області. Українська сторона зафіксувала обстріл Золотого вже після відведення озброєнь.

9 грудня 2019 року у Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії – щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Сторони, зокрема, домовилися погодити розведення сил і засобів у трьох нових точках. Президент України Володимир Зеленський підкреслював, що це мають бути "гуманітарні ділянки".

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомляв, що в Мінську обговорюють дев'ять варіантів ділянок розведення, але мають погодити три.