В Atlantic Council заявили, що Україна втратила $100 млрд через анексію Криму і війну на Донбасі
Унаслідок анексії Криму Україна втратила 1,4 млн гектарів землі вартістю понад $1,8 млрд, ідеться в дослідженні "Ціна кремлівської агресії в Україні: матеріальний вимір" аналітичного центру Atlantic Council.
Україна втратила $100 млрд через анексію Криму і російську агресію на Донбасі, заявили члени аналітичного центру Atlantic Council, презентуючи 8 червня в Українському кризовому медіа-центрі (УКМЦ) дослідження "Ціна кремлівської агресії в Україні: матеріальний вимір", повідомляють на сайті УКМЦ.
"Крим анексовано Російською Федерацією. Росія несе повну юридичну відповідальність за цю частину території України", – зазначив Андерс Аслунд, автор дослідження, старший науковий співробітник Євразійського центру імені Діну Патрічіу при Atlantic Council.
У документі наголошують, що через анексію Криму Україна втратила 1,4 млн гектарів землі вартістю понад $1,8 млрд, а українські банки – активи вартістю від $1,7 до $1,9 млрд. Зазначають, що втрати України внаслідок конфіскації Росією "Крименерго" становлять $1 млрд.
Аслунд заявив, що через бойові дії на Донбасі зруйновано значну частину інфраструктури. За оцінкою експертів, збитки становлять $9,5 млрд. Згідно з їхніми даними, внаслідок зменшення частки торгівлі з Росією Україна втратила ще $14 млрд.
У дослідженні йдеться, що РФ також зазнала значних економічних втрат. Наголошують, що щорічно Росія витрачає приблизно $2 млрд на підтримку Криму.
Старший науковий співробітник Євразійського центру імені Діну Патрічіу при Atlantic Council Алан Райлі заявив, що українські компанії та фізичні особи, які втратили свої активи внаслідок російської агресії, мають подавати спільні позови в міжнародні суди.
"Ми можемо закликати і сприяти тому, щоб фізичні та юридичні особи вимагали від Кремля компенсацій", – зазначив він.
Президент Світового конгресу українців Євген Чолій наголосив, що отримати компенсацію за заподіяну шкоду можна на основі порушення Росією двосторонньої угоди про інвестиції, яку було підписано між РФ і Україною у 1998 році.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.