В Офісі президента обговорили питання пошуку зниклих безвісти на Донбасі
Робоча група з питань зниклих безвісти на Донбасі, а також військових і цивільних заручників у Офісі президента говорила про створення при Кабінеті Міністрів постійної комісії з розшуку зниклих безвісти, формування пошукових груп на її базі, а також створення військових і цивільних реєстрів осіб, зниклих безвісти.
В Офісі президента України відбулося засідання робочої групи з питань зниклих безвісти на Донбасі, а також військових і цивільних заручників. Про це повідомляє пресслужба президента.
Учасники зустрічі обговорили, зокрема, питання створення при Кабінеті Міністрів постійної комісії з розшуку зниклих безвісти, формування пошукових груп на її базі, а також створення військових і цивільних реєстрів осіб, зниклих безвісти.
Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда заявила, що надання відомству функції пошуку зниклих безвісти є одним із пріоритетів. Міністерство ініціювало внесення змін у законодавство для передання відомству відповідних повноважень, зараз завершується юридична експертиза законопроєкту в Міністерстві юстиції.
За словами Коляди, колектив досвідчених фахівців уже готовий розпочати роботу.
Учасники засідання також обговорили проблему формування списку для звільнення утримуваних осіб у Центрі звільнення заручників при Службі безпеки України.
"Питання виникло у зв’язку з появою у ЗМІ інформації, що деякі звільнені громадяни для потрапляння в список на обмін сплачували кошти на території ОРДЛО. Також повідомлялося, що окремі особи, які повернулися на підконтрольну Україні територію, співпрацювали з бойовиками", – нагадали у пресслужбі президента.
Представник СБУ Геннадій Кузнєцов заявив, що правоохоронці шукатимуть підтверджувальні матеріали вже після повернення утримуваних громадян на підконтрольну територію.
Також на засіданні робочої групи обговорили питання надання допомоги цивільним заручникам після звільнення. Ідеться про відновлення документів, отримання матеріальної допомоги.
"Учасники зустрічі зазначили, що проєкт закону "Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України" проходить юридичну експертизу в Офісі президента України і найближчим часом глава держави внесе його до Верховної Ради як невідкладний", – зауважили у пресслужбі.
29 січня в Мінську тристороння контактна група з урегулювання ситуації на сході України досягла домовленості відновити пошук зниклих безвісти на Донбасі.
У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.