В ООН незадоволені розслідуванням Іловайської трагедії
Влада України і Генпрокуратура приділяють недостатньо уваги "порушенням, учиненим українськими військовими" під час боїв в Іловайську, заявила голова моніторингової місії ООН із прав людини Фіона Фрейзер.
Моніторингова місія ООН із прав людини незадоволена розслідуванням Іловайської трагедії. Про це журналістам розповіла голова місії Фіона Фрейзер, повідомило 9 серпня агентство "Українські новини".
"По тому, як минуло чотири роки після подій під Іловайськом, сторони конфлікту зробили обмежені кроки для розслідування повідомлень про порушення міжнародного права, прав людини і гуманітарного права, особливо вчинених щодо цивільного населення", – заявила вона.
Фрейзер стверджує, що влада України і Генпрокуратура приділяють недостатньо уваги "порушенням, учиненим українськими військовими" під час боїв в Іловайську.
За словами голови місії, представники ООН відвідували Іловайськ, який зараз контролюють бойовики "ДНР", і опитали приблизно 80 цивільних осіб, які повідомили про порушення.
У середині серпня 2014 року українські військовим вдалося взяти під контроль більшу частину Іловайська, але 23–24 серпня Росія ввела під Іловайськ свої війська, у підсумку українські бійці опинилися в оточенні. Потім бойовики і російські військові заявили, що готові випустити українців, 30 серпня було створено коридор, але російська сторона порушила домовленості: коли українські військові організованими колонами почали рух із міста, по них було завдано удару. Слідство офіційно встановило загибель 366 військовослужбовців.
14 серпня 2017 року ГПУ оприлюднила результати розслідування Іловайської трагедії. За даними слідства, до неї призвело пряме вторгнення збройних сил Росії 23–24 серпня 2014 року і подальше скоєння воєнних злочинів російською армією.