У питанні звільнення Сенцова українська влада робить ставку на міжнародних політиків – Каплан
Міністерство закордонних справ України шукає шляхи, як "підштовхнути" канцлера Німеччини Ангелу Меркель вплинути на президента РФ Володимира Путіна в питанні звільнення українського режисера Олега Сенцова, розповіла сестра політв'язня Наталія Каплан.
Наталія Каплан, сестра українського режисера Олега Сенцова, який перебуває в колонії в російському місті Лабитнангі, в інтерв'ю телеканалу "Дождь" сказала, що українська влада навряд чи зможе самостійно вплинути на президента РФ Володимира Путіна в питанні звільнення її брата.
Вона зазначила, що регулярно контактує з представниками української влади щодо питання звільнення Сенцова.
"Учора спілкувалася з представниками Міністерства закордонних справ України, вони зараз думають, як підштовхнути канцлера Німеччини Ангелу Меркель, яка буде зустрічатися з Путіним скоро, щоб якось посприяла зі звільненням Олега. Але переважно українська влада робить ставку на міжнародних політиків і намагається дипломатично, взаємодіючи з ними, вирішити це питання. Треба розуміти, що сама Україна навряд чи впорається", – сказала вона.
Сенцова було засуджено у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні в Криму терористичної спільноти і керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв та незаконному зберіганні вогнепальної зброї і боєприпасів, двох терористичних актах та підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.
14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування. Він висунув вимогу звільнити 64 українських політв'язнів, але себе до списку не заніс.
13 липня стало відомо, що з проханням помилувати сина до Путіна звернулася мати Сенцова Людмила. Російська влада не прийняла прохання про помилування Сенцова, заявивши, що він має попросити про це сам.
Каплан сказала, що він не буде просити Путіна про помилування.
Сьогодні президент України Петро Порошенко нагадав Меркель про необхідність негайного звільнення Сенцова.