У СБУ повідомили, що ідентифікували снайперів, які застрелили українського військового в лютому в Луганській області
27 лютого біля Новотошківського Луганської області внаслідок обстрілу з боку бойовиків один український військовослужбовець загинув, ще один дістав поранення. Співробітники Служби безпеки України з'ясували, що до обстрілу причетна група бойовиків так званої "4-ї окремої механізованої бригади 2-го армійського корпусу ЛНР", серед них – представник російських спецслужб.
Служба безпеки України встановила учасників снайперської групи бойовиків, які 27 лютого 2020 року обстріляли позиції підрозділів операції Об'єднаних сил біля селища Новотошківське в Луганській області. Про це сьогодні повідомили у пресслужбі відомства.
Того дня під час ворожої атаки загинув український військовослужбовець, ще один дістав поранення.
"Контррозвідники та слідчі СБУ отримали установчі дані групи бойовиків так званої "4-ї окремої механізованої бригади 2-го армійського корпусу ЛНР", серед них – представник російських спецслужб. Також встановлено види озброєнь, зокрема великокаліберних кулеметів і снайперських гвинтівок, які терористи застосували проти українських військових", – ідеться в повідомленні.
У межах розпочатого кримінального провадження за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт, що призвів до загибелі людини) тривають слідчі дії. Перевіряють причетність ворожих снайперів до інших обстрілів позицій підрозділів операції Об'єднаних сил у Попаснянському районі Луганської області.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
9 грудня 2019 року в Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії – щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Сторони, зокрема, домовилися до кінця року погодити повне припинення вогню.
Тодішній глава МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що учасники тристоронньої контактної групи під час переговорів 18 грудня не змогли погодити дату нового перемир'я і домовилися продовжити режим припинення вогню, оголошений у липні.