В Україні розробили самохідну гаубицю "Богдана" з натовським калібром

Турчинов: Зброя такого калібру була відсутня у ЗСУ, її не було в радянській армії, її немає і в російській армії
Фото: РНБО України / Facebook

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов повідомив, що в Україні проходять випробування нової 155-мм самохідної гаубиці.

Україна має нову потужну зброю – самохідну гаубицю "Богдана" калібру 155-мм. Про це розповів секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов на Житомирському полігоні ЗСУ, повідомляє сайт РНБО.

За словами Турчинова, зараз проходять випробування нової гаубиці.

"Її важливими характеристиками є висока мобільність, точність, дальність, а також висока швидкість ведення вогню", – наголосив він.

Секретар РНБО повідомив, що спеціальними боєприпасами гаубиця може вражати ціль на відстані до 60 км і "має натовський 155-мм калібр".

"Зброя такого калібру була відсутня в наших ЗСУ, її не було в радянській армії, її немає і в сучасній російській армії", – зазначив секретар РНБО України.

Він додав, що стандартам НАТО також відповідає система управління гарматою і технологія її виготовлення. Виробництво "Богдани" налагодили на українських оборонних підприємствах.

Позаштатний радник президента України, помічник міністра оборони Юрій Бірюков повідомив у Facebook, що самохідна артилерійська установка (САУ) "Богдана" має автомат заряджання на шість пострілів.

"Управління, наведення, використання – усе через пульт (із можливістю роботи на механічних приводах)", – написав він.

За словами Бірюкова, гаубиця робить шість пострілів за хвилину, дальність її стрільби, згідно з технічним завданням, становить понад 40 км осколково-фугасними снарядами і понад 50 км – активно-реактивними снарядами. Він додав, що САУ створювали упродовж трьох років.

"САУ нашого виробництва. Зі стволом нашого виробництва. Із шасі нашого виробництва", – підсумував він.

Згідно з держбюджетом України на 2018 рік, Міноборони отримає 86,58 млрд грн проти 68,82 млрд грн у 2017 році. Із них 59,84 млрд грн підуть на забезпечення діяльності Збройних сил України та підготовку військ, 16,36 млрд грн – на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння та військової техніки.