В Україні завершилися випробування бронемашини "Козак-2М1" – голова правління Ліги оборонних підприємств Висоцький
"Козак-2М1" – унікальний для українських Збройних сил повноцінний броньовик, заявив засновник ПрАТ "НВО "Практика", на якому створили нову машину, і голова правління Ліги оборонних підприємств України Олег Висоцький.
Завершення державних випробувань колісної броньованої машини "Козак-2М1" – це спільний успіх усього національного оборонно-промислового комплексу, заявив голова правління Ліги оборонних підприємств України, засновник ПрАТ "НВО "Практика" – підприємства, на якому створили бронемашину, – Олег Висоцький. Інтерв'ю з ним опубліковано на сайті Ліги оборонних підприємств.
Компактний БТР має чудову прохідність і може їздити будь-якими дорогами і бездоріжжям, зазначив Висоцький.
"Під час випробувань його неодноразово ганяли танковим маршрутом на полігоні, де можуть проїхати тільки танки. У машини плавний хід, вона здатна їхати по ямах і вибоїнах із більшою швидкістю та стійкістю, ніж бронеавтомобілі з рамною конструкцією та цільними осями. Відмова від рами на користь тримального корпусу дала можливість зробити бронеавтомобіль компактнішим за висотою, що знижує його помітність і ймовірність ураження противником", – сказав він.
Засновник компанії-розробника додав, що державні випробування почалися в жовтні минулого року і відтоді машину перевірили за більше ніж 50 методиками.
"Небагато бронемашин проходять відомчі державні випробування. Наприклад, на початку 2016-го в Міноборони проводили відомчі порівняльні випробування 11 бронемашин різних виробників. Але лише троє з цих виробників згодом проходили і держвипробування. Один із них – "Практика". Під час випробувань необхідно було подолати брід. Для цього потрібно на глибині 1,2 м заглушити двигун, після чого завестися, щоб продовжити рух. Ходові випробування проводять у різних погодних і кліматичних умовах, на різних типах ґрунтів, із повним завантаженням і комплектністю екіпажу. Наприклад, "Козак-2М1" наїздив на випробуваннях більше ніж 15 тис. км, із яких 5300 – суворим бездоріжжям", – підкреслив Висоцький.
Він додав, що співпрацю з "Укроборонпромом" було розпочато 2017 року.
"Перший меморандум про співпрацю і партнерство між Лігою та "Укроборонпромом" було підписано у квітні 2017 року. У нас спільні завдання і спільні проблеми, ми їх вирішуємо разом. У проєкті "Козака-2М1" також беруть участь підприємства держконцерну ВАТ "Завод "Маяк" і "Оризон-Навігація", – сказав засновник "Практики". – У всьому світі знайдеться не більше ніж 10 виробників, що випускають машини такого класу – у США, Швейцарії, Франції. До речі, на пострадянському просторі машину такого рівня ніхто самостійно не створив".