Валенса: Анексія Криму була величезною помилкою Путіна
Екс-президент Польщі Лех Валенса розповів, що з початком російської агресії в Україні пропонував створити групу з представників різних країн для тиску на російського президента Володимира Путіна.
Колишній президент Польщі Лех Валенса в інтерв'ю російському телеканалу "Настоящее время" заявив, що Росію можна повернути на "правильне місце" за допомогою солідарності.
"Щойно виникла проблема між Україною і Росією, я запропонував просте рішення. Вибрати 10 осіб з усього світу, людей, які добре знають Україну і Росію, і попросити їх скласти список із 10 рішень для різних країн, які можуть бути болючими для Росії. Чогось не купувати, чогось не продавати. У кожної країни свої інтереси, тому кожна країна могла б вибрати якийсь пункт із цього списку. А ще п'ять осіб із цієї групи мають бути в добрих стосунках із Путіним. І щодня один із них має телефонувати [президенту РФ Володимирові] Путіну і говорити: "Послухай, Путіне, ось стільки ми втратили, а скільки втратили ви?" І, нарешті, останній може сказати: "Подумаймо ще раз, інакше ваші олігархи вам ніколи не пробачать", – розповів Валенса.
За його словами, таку групу солідарності мали створити для України.
"Але сьогодні кожна країна діє на власний розсуд, а Росію так не перемогти. Нам потрібна Росія, нам потрібно співпрацювати з Росією... Нам потрібно допомогти Росії, спокійно, мирно, тонко, але організовано. Солідарність – проста філософія. Якщо не можеш нести ношу – попроси інших допомогти. Досягніть солідарності – і Росія буде на правильному місці", – зазначив екс-президент Польщі.
Валенса висловив думку, що анексія Криму була величезною помилкою Путіна.
"Я думаю, що анексія Криму була величезною помилкою Путіна і що у XXI столітті не так потрібно вирішувати такі проблеми. Сьогодні що відкритіша країна, що вона демократичніша, то краще для неї. Путін зрозуміє це згодом. Що швидше він це усвідомить, то меншу ціну заплатить", – додав колишній польський президент.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.