"Ви маєте мене якось зорієнтувати". Лукашенко запитав Медведчука про його думку "щодо внутрішньої політичної кухні" в Україні

Лукашенко – Медведчуку: Ви маєте мене якось зорієнтувати в цій ситуації
Фото: president.gov.by

Президент Білорусі Олександр Лукашенко в розмові з українським політиком і переговірником Віктором Медведчуком заявив, що переживає за "рідну Україну".

Президент Білорусі Олександр Лукашенко в Мінську зустрівся з головою політради української партії "За життя" Віктором Медведчуком і попросив зорієнтувати його щодо ситуації в Україні. Про це повідомляє прес-служба білоруського президента.

"Це непорозуміння (інакше не назвеш) треба закінчувати. Братні республіки, народи... Робимо нашим ворогам і суперникам подарунок своїми руками", – заявив Лукашенко.

Він підкреслив, що переживає за все, що відбувається в "рідній Україні".

"Для мене це важливо не тільки тому, що я особисто вболіваю за те, що там відбувається, але й тому, що це наша рідна Україна. Я служив, багато разів бував там, та й не приховую, що мої давні корені йдуть кудись туди, між Черніговом і Києвом", – зазначив білоруський президент.

За його словами, із початком війни на Донбасі в Білорусь "хлинув потік з України" – приблизно 150 тис. осіб приїхали туди жити і працювати.

"І ми надали їм рівні умови і права з нашими білорусами. Хоча тоді було непросто. Але, слава богу, усе обійшлося. Хтось повернувся назад, хтось їздить туди-сюди, а хтось влаштувався, живе і працює тут як наші близькі, рідні люди", – повідомив Лукашенко.

Медведчук, зі свого боку, нагадав, що Білорусь надала майданчик для обговорення врегулювання ситуації в Україні, і висловив жаль, що умов Мінських угод не виконують.

"У вас є інформація і про політику, цю внутрішню політичну кухню, яка зараз розгортається. Із погляду нашої подальшої поведінки – Білорусі – нам дуже важлива ваша інформація. Ви маєте мене якось зорієнтувати в цій ситуації", – додав Лукашенко.

Медведчук є кумом президента Росії Володимира Путіна. Він заявляв, що не вважає Росію агресором, і зазначав, що визначення "Росія – країна-агресор" є "пропагандистським штампом, але ніяк не реальністю".

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Переговори про врегулювання конфлікту проводять, зокрема, у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ).