Використовуючи білорусів, Кремль хоче впровадити у миротворчу місію на Донбасі підконтрольний йому контингент – ветеран зовнішньої розвідки Богдан G

Богдан: До складу місії мають входити представники країн, які не заангажовані і не є васалами РФ
Фото: Валерій Головко / Facebook

Україна не має погоджуватися на участь білорусів у миротворчій місії на Донбасі, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" ветеран зовнішньої розвідки генерал-лейтенант Василь Богдан.

Заява глави МЗС Білорусі Володимира Макея про готовність країни відрядити на Донбас своїх миротворців пов'язана зі спробою Росії впровадити в миротворчу місію підконтрольний їй контингент. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив ветеран зовнішньої розвідки генерал-лейтенант Василь Богдан.

"Україна не піде на той варіант уведення миротворців на Донбас, на якому наполягає Росія. Москва з усієї сили хоче втриматися на тимчасово окупованих територіях, щоб впливати на Україну. Що таке Білорусь? Це частина союзної російсько-білоруської держави. Вони тісно співпрацюють. Це стосується і їхніх спецслужб, державних органів. Дії Білорусі часто є недружніми щодо України. Хоча Лукашенко (президент Білорусі Олександр Лукашенко. – "ГОРДОН") і запевняє Київ, що підстав для побоювань немає, і жодних загроз із боку Білорусі не буде. Але використовуючи білорусів, Кремль хоче впровадити у миротворчу місію на Донбасі підконтрольний йому контингент", – зазначив Богдан.

Він уважає, що, незважаючи на старання прихильників президента РФ Володимира Путіна із західних країн, стратегію стримування російської агресії буде збережено.

"Україна не повинна погоджуватися на участь білорусів у миротворчій місії на Донбасі. Росія поки що не готова йти на якісь компроміси, які влаштовують українську сторону і світову спільноту. До складу цієї місії мають входити представники країн, які не заангажовані і не є васалами РФ. Країни – члени СНД узагалі не можна допускати до участі у миротворчій місії. Вони так чи інакше належать до сфери впливу Росії. Особливо це стосується членів Організації договору про колективну безпеку. На мою думку, хоч би як старалися деякі прихильники Путіна на Заході, їм не вдасться скоригувати стратегію стримування агресора на стратегію умиротворення. Навіть більше, цілком імовірно, що ми побачимо перехід до стратегії примушування Росії до миру", – наголосив Богдан.

28 жовтня спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер на зустрічі з народними депутатами України в Києві назвав критично важливим передання українсько-російського кордону в зоні АТО під контроль миротворців, розповів нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.

За словами його однопартійця Володимира Ар'єва, спецпредставник США готує тези до резолюції Радбезу ООН щодо миротворчої місії на Донбасі, яку, імовірно, буде ухвалено до кінця року.

31 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що миротворці ООН, про яких говорив Волкер, стануть "окупаційними силами".

10 листопада міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що розроблення проекту резолюції щодо миротворчої місії ООН на Донбасі на завершальній стадії.

13 листопада в Белграді відбулася остання зустріч Волкера і помічника російського президента Владислава Суркова.

За підсумками переговорів посольство США у РФ повідомило, що Вашингтон і Москва "мають різні концепції" про шляхи досягнення миру на сході України, але "спільну роботу в цьому напрямі буде продовжено".

Сурков зазначив, що американська сторона передала свої пропозиції до російського проекту резолюції Радбезу ООН, які складаються з 29 абзаців. Помічник російського президента розповів, що "три з них наша делегація визнала прийнятними".

За інформацією "Интерфакса", Волкер запропонував розширити зону присутності миротворців на Донбасі, їхню чисельність і повноваження.