Бразилець Лусваргі, який воював за "ДНР", після обміну має намір виїхати до РФ – ЗМІ
Бразилець Рафаель Лусваргі, який воював на Донбасі на боці незаконного збройного формування "ДНР" і якого звільнили у межах обміну утримуваними особами між Україною і тимчасово окупованими територіями Донбасу, відмовився їхати в Бразилію і вирішив вирушити до РФ, повідомляє "Громадське радіо".
Бразилець Рафаель Лусваргі, який воював на Донбасі на боці незаконного збройного формування "ДНР", має намір виїхати в Росію після обміну утримуваними особами, у межах якого його передали бойовикам "ЛДНР". Про це повідомило "Громадське радіо", посилаючись на власне джерело.
За даними журналістів, спочатку планували, що Лусваргі поїде з Києва в аеропорт "Бориспіль", а звідти – до Бразилії, однак він відмовився. Замість цього бразилець вирішив виїхати з контрольного пункту в'їзду-виїзду "Майорське", де відбувався обмін, в окупований бойовиками Луганськ, а звідти – у РФ.
25 січня 2017 року Печерський районний суд Києва засудив Лусваргі до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна за участь у терористичній організації. 17 серпня Апеляційний суд Києва призначив новий розгляд справи Лусваргі через суттєві порушення під час розгляду справи у першій інстанції. У грудні бразильця випустили під особисте зобов'язання.
Пізніше його затримали націоналісти і привели у СБУ. 2 травня 2019 року Павлоградський міськрайонний суд визнав Лусваргі винним в участі в незаконних збройних формуваннях в Україні та терористичній організації і засудив його до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Обмін утримуваними особами між Україною і бойовиками "ДНР" і "ЛНР" відбувся 29 грудня біля контрольного пункту в'їзду-виїзду "Майорське" в Донецькій області.
Бойовики передали українській стороні 76 осіб, заявили в Офісі президента України. Україна видала ОРДЛО 127 людей, розповів радник секретаря Ради національної безпеки та оборони з питань реінтеграції та відновлення Донбасу Сергій Сівохо. Служба безпеки України оприлюднила список звільнених українців, серед яких 12 військових і 64 цивільні особи.
Серед тих, кого українська сторона передала бойовикам, було п'ятеро колишніх бійців спецпідрозділу Міністерства внутрішніх справ України "Беркут", яких обвинувачували в розстрілах протестувальників під час Революції гідності у 2014 році. У Генпрокуратурі України заявили, що справу про вбивства на Майдані в Києві 20 лютого 2014 року суд продовжить розглядати, незважаючи на те, що ексберкутівців відпустили під особисте зобов'язання.
Про обмін утримуваними особами між Україною та представниками ОРДЛО домовилися на зустрічі "Нормандської четвірки" у Парижі 9 грудня.