Від початку війни на Донбасі загинуло щонайменше 3 тис. 345 цивільних – ООН
Моніторингова місія ООН із прав людини зафіксувала від початку 2019 року 155 випадків загибелі або поранення цивільних осіб на Донбасі.
За період військової агресії РФ на сході України загинуло щонайменше 3 тис. 345 цивільних осіб. Про це йдеться у звіті моніторингової місії ООН із прав людини, опублікованому 13 листопада у Facebook.
Від початку 2019 року місія зафіксувала 155 випадків загибелі або поранення цивільних осіб через війну: 25 загиблих і 130 поранених. Наголошують, що це на 40% менше, ніж за той самий період 2018 року.
"Це найнижча кількість утрат серед цивільних осіб за весь період конфлікту", – підкреслили в ООН.
Протягом жовтня 2019 року на Донбасі загинуло двоє цивільних, ще 10 людей дістали поранення.
"Із них четверо (троє чоловіків і жінка) отримали поранення від артилерійських обстрілів та обстрілів із легких озброєнь і стрілецької зброї; усі – на території, що контролюється самопроголошеною "Донецькою народною республікою". Двоє цивільних (чоловік і жінка) загинули, а шестеро (троє чоловіків, дві жінки та хлопчик) отримали поранення внаслідок мінних інцидентів і поводження з вибухонебезпечними залишками війни. Двоє загинули на території, що контролюється урядом України; четверо були поранені на території, що контролюється самопроголошеною "Донецькою народною республікою", та двоє поранені на території, що контролюється самопроголошеною "Луганською народною республікою", – розповіли в місії.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
У зоні конфлікту періодично оголошують перемир'я. Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі погодила безстрокове припинення вогню на сході України з опівночі 21 липня 2019 року, але спеціальна моніторингова місія ОБСЄ фіксує його порушення.