Заява Захарченка про "Малоросію" – продовження політики Кремля щодо створення політичного анклаву у складі України – військовий експерт Жданов
Заява ватажка "ДНР" Олександра Захарченка про створення "Малоросії" не позначиться на Мінських домовленостях, оскільки Росія не збирається їх виконувати, упевнений військовий експерт Олег Жданов.
Заява ватажка терористичного угруповання "ДНР" Олександра Захарченка про створення "Малоросії" є продовженням політики Кремля щодо створення політичного анклаву у складі України. Про це в ефірі телеканала NewsOne заявив військовий експерт Олег Жданов.
"Це продовження політики Російської Федерації щодо створення політичного анклаву, який вона потім постарається заштовхати до складу України або у вигляді території з особливим статусом, або у вигляді федерації", – переконаний Жданов.
Відповідаючи на запитання, як позначиться на Мінських домовленостях сьогоднішня заява Захарченка, експерт зазначив, що РФ не збирається їх виконувати.
"Мінський формат жодного разу за три роки не працював, і сподіватися на те, що запрацює, не варто. Але я бачу, що тут починається протистояння Росії і Заходу. Хто кого пересилить, той і вийде переможцем. Тобто після саміту G20 Володимир Путін узяв новий курс на політичну ескалацію у цьому питанні", – підсумував Жданов.
18 липня Захарченко оголосив про створення "нової держави Малоросія". Столицею придуманої Захарченком "держави" повинен стати окупований Донецьк, а державним прапором "визнають прапор Богдана Хмельницького". Київ же, за його словами, залишиться "історико-культурним центром без статусу столичного міста".
Ватажок "ДНР" стверджує, що представники терористів "провели консультації з представниками влади та бізнесу регіонів" щодо цього і чекають "підтримки" світової спільноти.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками.
Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії.