Заступник генпрокурора Мамедов про інтерв'ю Гордона з Гіркіним: Можу висловити лише подяку
Якщо журналісти допомагають слідству в розслідуванні злочинів, за це потрібно дякувати, а не критикувати. Так прокоментував заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов інтерв'ю засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона з колишнім ватажком російських бойовиків на Донбасі Ігорем Гіркіним (Стрєлковим).
Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов у коментарі виданню "Цензор.НЕТ" заявив, що вдячний журналісту Дмитрові Гордону за інтерв'ю з колишнім ватажком російських бойовиків на Донбасі Ігорем Гіркіним (Стрєлковим).
"Кожен виконує свою роботу. Журналіст бере інтерв'ю, а я як прокурор, який відповідає за розслідування військових злочинів, аналізую сказане і досліджую факти. Тому в цьому випадку можу висловити лише подяку, а не критикувати за ті свідчення, які почуло наше суспільство і правоохоронні органи. У тому числі і про катастрофу літака MH17", – сказав Мамедов.
Він зазначив, що міжнародна слідча група, де він представляє інтереси України, наразі збирає докази.
"Слідство нерідко використовує відкриті матеріали, які згодом слугують аргументами в суді. Наприклад, можу навести матеріали пресконференції четвертого президента України, які використовували як обґрунтування того, що він знав про судовий процес, де він обвинувачений. Журналістів, які брали участь у такій конференції, ніхто ж не хейтив, вони допомогли тим самим роботі слідства", – додав Мамедов.
Після того, як інтерв'ю Гордона з Гіркіним 18 травня з'явилося у YouTube, активісти влаштували акцію під офісом журналіста в Києві. Гордон заявив, що записав інтерв'ю "у співдружності з українськими спецслужбами".
"Сьогодні флешки з матеріалами з цих інтерв'ю в Гаазі, і ці свідчення стануть одними з основних свідчень на процесі в Гаазі у справі про анексію Криму і розв'язування кривавої бійні на Донбасі", – сказав Гордон.
В інтерв'ю Гордону Стрєлков сказав, що йому "довелося" створити на окупованому Донбасі військовий трибунал, який ухвалював смертні вироки українцям. Він узяв на себе відповідальність за вбивства 19-річного студента КПІ Юрія Поправка, 25-річного жителя Стрия Юрія Дяковського і депутата Горлівської міськради Володимира Рибака.
У квітні 2014 року Гіркін переїхав на Донбас. Під його керівництвом 12 квітня бойовики захопили Слов'янськ Донецької області. 5 липня бойовики на чолі з Гіркіним покинули місто і перебралися в Донецьк. Із травня до серпня 2014 року називав себе "міністром оборони ДНР". На початку серпня стало відомо, що Гіркін склав повноваження і повернувся до Росії.
Гіркін перебуває в розшуку в Україні. Йому висунули підозри за низкою статей Кримінального кодексу України, зокрема за ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ст. 294 (масові заворушення), ст. 258 (терористичний акт), ст. 341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд). Є одним із чотирьох обвинувачуваних у справі про аварію малайзійського літака Boeing 777 у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Судовий процес відбувається в Нідерландах, Гіркін відмовився брати в ньому участь. Перебуває під санкціями ЄС і США.