Зеленський: Хочемо, щоб місія ОБСЄ фіксувала кожне порушення на Донбасі

Зеленський: Я б хотів, щоб усі порушення фіксувалися ОБСЄ й усі ЗМІ всіх країн світу це висвітлювали
Фото: ЕРА (архів)

Президент України Володимир Зеленський подякував місії ОБСЄ на Донбасі та заявив, що чекає від неї чесної верифікації.

Президент України Володимир Зеленський хотів би, щоб спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі фіксувала кожне порушення перемир'я. Про це глава держави заявив на брифінгу за підсумками зустрічі з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Я хочу подякувати місії ОБСЄ. Ми очікуємо від неї одного що верифікація буде чесною і потужною. Ми хочемо, щоб місія ОБСЄ фіксувала кожен крок, кожне порушення, кожен постріл, кожне життя наших українських громадян", сказав він.

Український президент зазначив, що громадяни України, Європи та Росії мають бачити, що насправді відбувається.

"Я розумію, що кожна людина не може бути на фронті, як це робимо ми. Тому дуже хотілося б, щоб усі порушення фіксувалися ОБСЄ й усі ЗМІ всіх країн світу це висвітлювали", – заявив він.

Зеленський підкреслив, що місія ОБСЄ має берегти себе, "тому що вони нам потрібні".

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.

СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію у країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.

У зоні конфлікту на сході України періодично оголошують перемир'я. Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі погодила безстрокове припинення вогню на сході України з опівночі 21 липня, але спеціальна моніторингова місія ОБСЄ фіксує його порушення.