Зеркаль: Європа не зніме санкцій із РФ, поки не буде контролю над українсько-російським кордоном G

Зеркаль: Мирний процес, який стосується примирення, – це роки, роки і роки
Фото: Lana Zerkal / Facebook

Колишня заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" висловила думку, що Європа не збирається знімати санкції з РФ до встановлення Україною контролю над кордоном із Росією на Донбасі, і підкреслила, що для примирення після війни в Україні можуть знадобитися роки.

У Європі розуміють, що якщо з РФ знімуть санкції без встановлення контролю над ділянкою українсько-російського кордону на Донбасі, почнеться нова вакханалія. Таку думку в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" висловила ексзаступниця глави Міністерства закордонних справ України Олена Зеркаль.

"Європа не зніме санкцій із РФ, поки не буде контролю над українсько-російським кордоном... Вони розуміють, що тільки-но знімуть санкції без встановлення контролю над кордоном, почнеться нова вакханалія, навіть якщо там якимось дивом буде відновлено мир і благодать", – сказала вона.

На прохання журналіста прокоментувати твердження, що канцлерка Німеччини Ангела Меркель надто хвора, щоб протистояти кремлівському впливу в Європі, Зеркаль відповіла: "Ні, Меркель не хвора. Відносно недавно я бачила її виступ у Берліні із трибуни в Бундестазі. Вона доповідала бюджет, мала свіженький вигляд, незважаючи ні на що. Мозок чіткий, жодного враження втоми. Я була здивована молодістю її голосу, а ще Меркель дуже чітко тримає аудиторію, керує залом, вона повернулася у форму".

За словами ексзаступниці глави українського МЗС, у питанні будівництва "Північного потоку – 2" Меркель відстоює суто інтереси німецького бізнесу і своєї країни.

Зеркаль висловила думку, що для закінчення війни на Донбасі можуть знадобитися роки.

"Досвід усіх конфліктів у Європі і не тільки свідчить: мирний процес, який стосується reconciliations (примирення. – "ГОРДОН") – це роки, роки... Цей процес має бути продумано і сплановано до найдрібніших деталей, а також він потребує витримки та розуміння, що завжди хтось буде "ображеним", – додала вона.

Зеркаль: Якщо президент Зеленський особисто попросить повернутися у МЗС? Ні, уже ніЧитайте повний текст інтерв'ю

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.

Економічні санкції проти Росії запровадили Сполучені Штати, Євросоюз та деякі інші країни навесні 2014 року після анексії Криму й початку російської агресії на Донбасі. Санкційні пакети кілька разів розширювали й посилювали.