Жданов: У межах передвиборчої кампанії Порошенко може відправити у відставку Муженка, який асоціюється із самими поразками
Під час своєї виборчої кампанії президент України Петро Порошенко може призначити нинішнього міністра оборони Степана Полторака начальником Генерального штабу ЗСУ замість Віктора Муженка. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив колишній офіцер оперативного управління Генштабу ЗСУ, полковник запасу Олег Жданов.
У межах передвиборчої кампанії президент України Петро Порошенко може відправити у відставку начальника Генерального штабу ЗСУ Віктора Муженка, поклавши на нього відповідальність за всі невдалі воєнні операції на Донбасі. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив колишній офіцер оперативного управління Генштабу ЗСУ, полковник запасу Олег Жданов.
"Виступ президента – це була промова людини, яка просить пробачення. Він сказав, що армія має бути готовою до силового звільнення Донбасу. Вибачте, але захищати територіальну цілісність держави – це обов'язок ЗСУ. Питання силового сценарію потрібно було розглядати ще у 2014 році, коли почалася російська агресія. І до сьогодні в Генштабі має лежати цілий пакет різних варіантів щодо проведення воєнної операції. У цьому й полягає роль армії в системі держави", – зазначив Жданов.
Він не відкидає, що місце Муженка може посісти нинішній міністр оборони Степан Полторак.
"Якщо говорити про вибачення президента за те, що так і не вдалося швидко завершити АТО, то він просуває тезу: мовляв, тепер я знаю, як потрібно діяти в цьому напрямі. Це, найімовірніше, стане основою його виборчої кампанії. Також у межах передвиборчої кампанії Порошенко може відправити у відставку Муженка, який асоціюється із самими поразками. На відміну від незаплямованого Полторака, його практично не видно. Щоб люди повірили у виправлення помилок, треба ж призначити винного. І, як варіант, Полторак посяде місце Муженка", – підкреслив співрозмовник.
За його словами, Україна у змозі модернізувати свою зброю без сторонньої допомоги.
"Що стосується військової реформи, то про неї від президента я взагалі нічого путнього не почув. Слова президента про те, що виробничих потужностей країни не вистачить для переозброєння армії, викликають подив. Адже в нас чудовий військово-промисловий комплекс. Більшу частину озброєнь ми могли б модернізувати власними силами. А якщо ми втричі завищуємо ціну на техніку і продаємо її своїй же армії, то, звісно, не вистачить ні грошей, ні потужностей. Думаю, такі заяви роблять для того, щоб у майбутньому одержати кредити нібито під переозброєння армії", – резюмував Жданов.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину території Донецької і Луганської областей.
Виступаючи зі щорічним посланням до Верховної Ради 20 вересня 2018 року, Порошенко заявив, що українська армія повинна бути готовою до будь-якого сценарію визволення Донбасу, зокрема до силового. Водночас президент підкреслив, що такий сценарій зараз не розглядають, оскільки українська стратегія миру полягає в його досягненні у політико-дипломатичний спосіб.
Муженко очолює Генштаб ЗСУ з 3 липня 2014 року.