ЗМІ повідомили, що росіянин – член СММ ОБСЄ в соцмережах висловлював антиукраїнські думки та підтримував бойовиків. У місії заявили, що "вжили заходів"
9 серпня на каналі "1+1" вийшов сюжет про члена спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Миколу Алексєєва, який у соцмережах підтримував терористів "ДНР" і "ЛНР", а також публікував антиукраїнські висловлювання та матеріали із сепаратистських сайтів. У місії заявили, що "вжили заходів", але не уточнили яких.
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ заявила, що вжила заходів стосовно члена місії, громадянина Росії Миколи Алексєєва, який агресивно висловлювався щодо українців у соцмережах. Про це пресслужба СММ ОБСЄ заявила у відповідь на запит "Радіо Свобода" 12 серпня.
"Стосовно заяв щодо одного зі спостерігачів СММ ОБСЄ повідомляємо, що місія вжила відповідних заходів", – ідеться в повідомленні.
Подробиць у пресслужбі не навели. У "Радіо Свобода" запитали, якими будуть наступні кроки щодо Алексєєва і чи не порушують його дії правила організації.
9 серпня у програмі "ТСН" на каналі "1+1" вийшов сюжет про Алексєєва. Зокрема, як повідомили журналісти, у соцмережі Facebook росіянин писав "Смерть поганій укропні!", "Слава шахтарям ДНР і ЛНР! Ура". Також він поширював публікації сепаратистських сайтів. ТСН опублікувала документ, який підтверджує, що Алексєєв дійсно є спостерігачем СММ ОБСЄ.
Каналу у СММ ОБСЄ заявили, що думки Алексєєва не збігаються з офіційною позицією місії.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.
СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію у країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.