26 травня Харків атакували з великокаліберних гармат "Пион" та РСЗВ. Ніч минула спокійно, але область і далі обстрілювали
"Ворог уночі продовжував обстрілювати населені пункти Харківської області. У місті Люботин унаслідок ворожих обстрілів пошкоджена школа-інтернат. Також уночі був обстріляний Чугуїв. Постраждали житлові будинки. На щастя, жертв немає", – написав Синєгубов.
За його словами, напередодні Харків зазнав обстрілів із великокаліберних гармат "Пион" і реактивних систем залпового вогню – раніше він уточнював, що йдеться про РСЗВ "Смерч" та "Ураган".
"Минулої доби російські окупанти обстрілювали Харків із великокаліберних гармат "Пион", дальність стрільби яких досягає 47 км, і систем залпового вогню. Усім харків'янам, які постраждали вчора, медики надають усю необхідну допомогу. Ніч пройшла в Харкові відносно тихо. Постраждалих немає", – написав Синєгубов.
Він нагадав, що, незважаючи на відносну "тишу" в обласному центрі, не варто нехтувати сигналами повітряної тривоги.
"Ще раз наголошую, що розслаблятися в жодному разі ще не можна. Ворог діє підступно й цілеспрямовано б'є по мирних мешканцях. Не перебувайте без нагальної потреби на вулицях і не ігноруйте сигнали повітряної тривоги", – написав Синєгубов.
На території області, за його словами, тривають запеклі бої.
"На Харківському напрямку окупанти зосереджені на утриманні раніше зайнятих позицій. На Ізюмщині росіяни продовжують спроби наступу. Наші захисники мужньо тримають позиції", – написав він.
Росія обстріляла Харків удень 26 травня. Під вогонь, за даними обладміністрації, потрапили Шевченківський та Київський райони. Загинуло восьмеро людей, включно із п'ятимісячним немовлям, постраждало 17, серед них дев'ятирічна дитина. Цей обстріл обласного центру – найпотужніший протягом останніх днів.
Також окупанти цього дня обстрілювали кілька районів області, відомо про одного загиблого і двох поранених.
Контекст:
Російські війська перебувають на території Харківської області від початку відкритого вторгнення РФ в Україну 24 лютого. За даними Синєгубова станом на 19 травня, загарбники окупували до 25% території регіону. Окупанти намагалися захопити Харків, проте цього не вдалося.
5 травня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний повідомив, що ЗСУ перейшли до контрнаступальних дій на харківському та ізюмському напрямках. За цей час українській армії вдалося звільнити низку населених пунктів у Харківській області.