За даними МОН, 40% шкіл та вишів готові до очних занять, але опитування свідчить, що майже 60% батьків не готові відправити туди дітей
За його словами, на сьогодні тривають перевірки укриттів у дитячих садках, школах та вишах. Рівень їхньої готовності МОН оцінює в 40%.
Водночас Єресько зазначив, що це не буде єдиним критерієм для міністерства під час вибору, рекомендувати чи ні розпочати офлайн-навчання. Головне, на що там орієнтуються, – це карта бойових дій і думка батьків.
"Громадська думка справді сьогодні розділилася, у якій формі розпочинати навчання. Головний критерій для нас – безпека, і ми готуємося створити різні варіанти, як організувати процес. Але остаточний вибір буде за батьками, а також за керівниками обласних військових адміністрацій", – сказав він.
За даними опитування Gradus Research, опублікованими 9 серпня LIGA.net, лише 30% українців готові відправляти дітей до садків, шкіл, технікумів, університетів офлайн із 1 вересня. 58% – радше чи зовсім не готові.
Найменше хочуть початку очного навчання жителі східних та північних регіонів України (19%). Найбільшу готовність демонструють батьки із західних регіонів (38%) та Києва (34%).
Контекст:
Кабінет Міністрів рекомендував розпочати навчальний рік у школах України в очному режимі з 1 вересня, а в університетах (за винятком перших курсів – із 15 серпня). На прифронтових та окупованих територіях допускають онлайн-формат навчання.
В Офісі президента зазначали, що в разі повітряної тривоги освітній процес планують переривати і, наскільки можна, повністю або частково продовжувати його в укритті.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначав, що ситуація з безпекою у країні різна і місцева влада має опрацювати й очну форму навчання, і змішану.