500 російських військових повернулися до Кабардино-Балкарії, відмовившись наступати на Харків. Їх погрожували судити за воєнний злочин, але просто звільнили

Частина №3723 мала захоплювати Харків
Фото: ЕРА
У Кабардино-Балкарію (Росія) повернулося приблизно 500 військовослужбовців національної гвардії, які брали участь у вторгненні до України. Це не єдиний, але наймасовіший випадок, про це пише в розслідуванні "Медіазона". 

За словами службовців частини №3723, вони проходили підготовку для охорони захоплених територій, але вже 24 лютого опинилися у наступі на Харків попереду військових підрозділів. Переміщувалися не на бронетехніці, а у вантажівках, і одразу потрапили під обстріл артилерії Збройних сил України.

"Розгубившись через відсутність координації та зрозумілого командування", кілька сотень солдатів вирішили повернутися назад у пункт тимчасової дислокації у Зоріно (Курська область), а 4 березня були вже у своїй частині в кабардинському селищі Звьоздний.

Начальник штабу частини Заур Ікаєв сказав підлеглим, що всіх, "хто перетне кордон у зворотному напрямку, будуть вважати воєнними злочинцями". Натомість на них склали протоколи за порушення дисципліни, а потім звільнили зі служби.

Це не єдиний відомий випадок масової відмови військових чи співробітників Нацгвардії брати участь у бойових діях на території України, але найчисленніший, зазначає "Медіазона". Окрім бійців з Кабардино-Балкарії, відомо про значну кількість відмовників із Краснодара, Пскова, Владикавказа, Хакасії і Криму. З усіма вчинили так само – звільнили зі служби.

Контекст:

У російській армії, де зростає кількість військових, які відмовилися від участі у війні проти України, до них застосовують "специфічні" методи переконання. Про це 18 квітня проінформувало у Facebook Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України. "В армії РФ продовжується хвиля відмов від участі у війні проти України. Так, підтверджено, що серед контрактників у підрозділах 150-ї мотострілецької дивізії 8-ї армії Південного військового округу ЗС РФ кількість відмов сягнула 60–70% від загальної кількості особового складу", – ідеться у повідомленні.

27 квітня Служба безпеки України заявила, що "усе більше російських військових починають бунтувати і відмовляються йти на війну в Україні. Особливо це стосується тих окупантів, яких відправили в Росію на перегрупування – після того, як їхні підрозділи зазнали нищівної поразки від ЗСУ", – ідеться у повідомленні.