65% українських біженців не планують повертатися на батьківщину найближчим часом – опитування

16% українців повідомили, що хочуть виїхати до України протягом найближчих двох місяців
Фото: depositphotos.com

Майже дві третини українців, які після 24 лютого виїхали за кордон, поки що не планують повертатися до України. Про це свідчать результати опитування, проведеного управлінням верховного комісара ООН у справах біженців.

Згідно з опитуванням, 65% українців найближчим часом планують залишатися в тій країні, де вони опинилися. Найчастіше такий варіант обирали українці, які покинули країну в лютому – березні (67%). Серед основних причин рішення залишитися за кордоном – безпека (52%), сімейні зв'язки (19%) та фінансові причини (14%).

9% українців планують найближчим часом виїхати до іншої країни. Таку відповідь найчастіше давали ті, хто покинув Україну у квітні – червні. Найчастіше такі люди хочуть переїхати до Німеччини (33%), Чехії (7%) або Канади (5%).

16% опитаних повідомили, що хочуть виїхати до України протягом найближчих двох місяців, але майже всі – тимчасово, щоб побачитися з рідними та друзями чи допомогти з евакуацією. 40% із тих, хто планує повертатися, збиралися зробити це протягом наступного місяця, а решта не впевнена, коли саме поїдуть.

Плани людей суттєво відрізняються залежно від регіону проживання. Готових повертатися набагато більше серед жителів Києва та західних областей, ніж сходу та півночі.

70% серед опитаних респондентів виїхали з країни разом із кимось, найчастіше – найближчими родичами, і в 90% випадків члени сім'ї – жінки та діти. 82% респондентів покинули в Україні щонайменше одного близького члена сім'ї.

Опитування проводили серед 4871 українця, які зараз проживають у Польщі, Чехії, Угорщині, Молдові, Румунії та Словаччині, у середині травня – середині червня.

Контекст:

З початку повномасштабної війни РФ проти України станом на 11 липня понад 9 млн українців виїхали за кордон, повідомляє управління верховного комісара ООН у справах біженців. 3,5 млн повернулися. 3,6 млн українців зареєструвалися в Європі за механізмом тимчасового захисту Євросоюзу або за аналогічними програмами країн.