Адміністрація Обами не захотіла надати Україні оборонну зброю, необхідну для захисту. Нова команда може зробити більше – Брідлав
Послаблення санкцій проти Росії до повного виконання нею умов Мінських угод буде "ознакою слабкості", заявив колишній головнокомандувач військами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав. Він зазначив, що адміністрація екс-президента США Барака Обами не захотіла надати Україні оборонну зброю, і закликав нинішнє керівництво зробити це.
Чим більше проблем виникатиме у Кремля через війну в Україні, тим менша ймовірність, що він створить проблеми для східних партнерів НАТО, сказав колишній головнокомандувач військами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав, виступаючи перед комітетом Сенату з міжнародних відносин. Його заяву опубліковано на сайті комітету.
"Адміністрація президента США Дональда Трампа, який розуміє цінність переговорів з позиції сили, повинна зайняти позицію передової оборони в боротьбі з викликом Кремля для НАТО. Вона повинна повністю підтримувати Україну в боротьбі з кремлівської агресією. Адміністрація Обами (колишній президент США Барак Обама. – "ГОРДОН") не захотіла надати Україні зброю, необхідну для захисту. Нова команда може зробити більше", – зазначив він.
Брідлав заявив, що якщо адміністрація Трампа послабить санкції проти Росії до повного виконання нею умов Мінських угод, це буде "ознакою слабкості".
Він назвав діалог з Росією й співпрацю з нею "щодо певних важливих питань" можливими. "Проте ми не маємо бути введені в оману цією перспективою, ми не можемо поступитися нашими принципами та інтересами. Ми повинні розпочати цей діалог з вірою та повагою, проте й з позиції сили", – підкреслив Брідлав.
У березні 2016 року Брідлав подав рекомендації уряду США про надання Україні летальної зброї. У квітні тоді ще постійний представник США в ООН Саманта Пауер зазначила, що економічний і дипломатичний тиск на Росію є ефективнішим, ніж використання Україною летальної зброї для вирішення конфлікту на Донбасі.
19 вересня президент України Петро Порошенко заявив, що Україна зацікавлена в поставках летальної зброї з Заходу.