"Акустичне насильство". Від завтра в Україні заборонено музику у громадському транспорті

Із 7 жовтня музику в маршрутках вмикатимуть лише за згодою всіх пасажирів
Фото: depositphotos.com
7 жовтня набирає чинності закон №2310-ІХ про "підтримку національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора". Документ забороняє слухати російську музику у громадських місцях.

Як зазначено у законі, заборонено публічне виконання, показ чи демонстрацію фонограм, відеограм і музичних кліпів артистів, які "є чи були у будь-який період із 1991 року громадянами держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором".

Окрім того, заборонено організацію і проведення гастрольних заходів, учасниками яких є музичні виконавці із РФ.

Документ також вносить зміни до роботи служб громадського транспорту. Водію автобуса, зокрема, заборонено відтворювати в салоні автобуса музику, звуки фільмів або інші звукові сигнали, окрім інформації про поїздку. У разі нерегулярних перевезень водій може увімкнути музику, але за згодою всіх пасажирів. Таке саме правило стосується водіїв служб таксі. Ця норма має запрацювати протягом двох місяців із дня набрання чинності законом.

"Кабінет Міністрів України протягом двох місяців з дня набрання чинності законом... має забезпечити внесення до правил пасажирських перевезень на всіх видах пасажирського транспорту змін щодо заборони акустичного насильства", – ідеться у документі.

Пасажирам також не можна голосно слухати музику, водій має право висадити порушника.

Контекст:

З початку повномасштабної війни в Україні активно просували заклики відмовитися від російського контенту і бойкотувати російську культуру.

У цьому бойкоті Україну підтримала і світова спільнота – приблизно 100 культурних інституцій світу відправили російську культуру в бан.

Майже 60% українців не слухали російської музики протягом останніх пів року: 43% перестали слухати з початку війни, 18% не слухали й раніше.