Андрющенко про знесення драмтеатру в Маріуполі: Це частина спроби великої фальсифікації
"Драматичний театр станом на зараз. Демонтаж закінчено, більшість вже на сміттєзвалищі. Роботи продовжуються. Можете побачити самі – не залишилося нічого, на що можуть спиратися слідчі та експерти при дослідженні. Просто нема чого досліджувати", – написав Андрющенко.
Він опублікував відео зруйнованого театру.
Андрющенко пояснив, що в Маріуполі не залишилося жодної будівлі, яка може бути фізичним доказом злочинів і брехні Росії.
"Сьогодні глава Слідчого комітету Московії [Олександр] Бастрикін провів нараду в Маріуполі та видав порцію свіжих фальсифікацій, які чомусь назвав розслідуванням. Головне з нового – що наче в Маріуполі встановлено 3 тис. цивільних – жертв "укрнацистів". Що цікаво – всі начебто знайдені жертви на позиціях, залишених ЗСУ", – написав він.
Андрющенко зазначив, що Росія не оприлюднила жодного фото чи відео із загиблими "на позиціях ЗСУ". Водночас заявлені росіянами "позиції" були розташовані виключно у житлових будинках, до того ж не було названо жодної конкретної адреси, крім драмтеатру. Також росіяни змушували людей давати потрібні їм свідчення, зазначив Андрющенко.
"Висновок дуже простий. Тепер має бути всім зрозуміло, куди та чому так поспішали з демонтажем будинків у Маріуполі. Це не просто знищення доказів. Це частина спроби великої фальсифікації. Незрозуміло одне: хто повірить цьому? Лише росіяни, але кого це хвилює?" – написав він.
Контекст:
Маріуполь російські війська оточили у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого. Із початку березня він був у блокаді, з другої половини травня місто – у повній окупації.
16 березня після чергового бомбардування у Маріуполі було знищено драматичний театр, у якому переховувалися від обстрілів мирні жителі. Після бомбардування зруйнувалася центральна частина театру, а уламками завалило вхід у бомбосховище. Супутникові знімки американської компанії Maxar Technologies засвідчили, що біля театру, на який окупанти скинули бомбу, були великі написи "Діти".
У розслідуванні Associated Press, яке опубліковано 4 травня, ідеться, що внаслідок бомбардування театру загинуло приблизно 600 людей, які були всередині та поблизу будівлі.
20 травня Андрющенко повідомляв, що окупанти завершили розбирання завалів драмтеатру. "Тепер ми ніколи не дізнаємося, скільки насправді було вбито цивільних маріупольців російською бомбою", – заявив він.
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International провела розслідування російської атаки по драмтеатру в Маріуполі і дійшла висновку, що це був воєнний злочин.