Апакан: Безпека спостерігачів ОБСЄ і мирного населення на Донбасі повинна бути в пріоритеті
Голова спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан заявив, що місія вжила пом'якшувальних заходів для захисту "чоловіків і жінок, які сміливо продовжують свою роботу в умовах підвищеної небезпеки" на Донбасі.
Безпека і захист неозброєних спостерігачів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, а також мирного населення на сході України повинні бути в пріоритеті у сторін конфлікту. Про це заявив глава місії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан у своєму зверненні до постійної ради ОБСЄ у Відні, передає прес-служба організації.
Апакан нагадав, що з моменту підриву на Донбасі автомобіля з представниками місії, унаслідок чого один співробітник ОБСЄ загинув, а двоє дістали поранення, минуло менше ніж три тижні. Через це, за його словами, місія вжила пом'якшувальних заходів для захисту "чоловіків і жінок, які сміливо продовжують свою роботу в умовах підвищеної небезпеки і непередбачуваної ситуації".
Він також уточнив, що мова йде про обмеження патрулювання на Донбасі і скорочення моніторингової території.
Окрім того, Апакан підкреслив, що ключ до зняття цих обмежень залежить не від переговорів у Мінську, не від представників місії.
"Що потрібно – то це не більше обіцянок, а щоб ті, хто вже ці обіцянки дали, їх виконували", – сказав він.
23 квітня стало відомо, що в Луганській області підірвалася машина патруля СММ ОБСЄ. Унаслідок вибуху загинув один співробітник місії, ще двоє були поранені.
У терористичному угрупованні "ДНР" заявили, що автомобіль ОБСЄ, який підірвався на міні, відхилився від "основного маршруту". Перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг стверджує, що проїзд патруля цією дорогою був запланований, а заклали міну спеціально.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про обстановку у країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.