Арестович: У нас є чітка переговорна позиція: жодного російського солдата на нашій території – і ми одразу вступаємо в переговори
Україна готова буде розпочати переговори з РФ лише після повного виведення російських окупантів з усієї української території. Про це в інтерв'ю головній редакторці "ГОРДОН" Олесі Бацман сказав радник Офісу президента України Олексій Арестович.
За його словами, президент Туреччини Реджеп Ердоган, який пропонує своє посередництво в переговорах між Києвом і Москвою, "послідовно й дуже жорстко захищає турецькі інтереси".
"Тим і славний, і знаменитий, і вражаючий. Зрозуміло, що турки вибивають: просто легітимізуючи Росію й будучи тихою гаванню для їхніх грошей і багатьох комерційних угод – вибивають собі преференції. Крайнє, що вони попросили, – 25-відсоткова знижка на і без того вже позамежно низьку ціну на російський газ, що продають. І ще з відтермінуванням річним на виплату. Тобто навіть заднім числом, навіть уже за укладені контракти і поставлений газ. Такого у світі не бачили. Тобто це комерційний закон, який має зворотну чинність. І росіяни на це йдуть, тому що вони тотально залежать від Туреччини у цьому плані", – сказав Арестович.
Він зазначив, що цьогоріч у Туреччині відбудуться президентські вибори, і Ердоган "знає, що він робить".
"[Турки] зараз там по Сирії інтригують і Росію теж ставлять у позу, яку при дітях-то й не скажеш. І вони теж на це йдуть, тому що у них виходу немає, – росіяни, я маю на увазі. Щодо реальності мирних угод – вони гранично реальні. Жодного солдата на нашій території – і ми одразу вступаємо в мирні переговори. Усе дуже просто. Просто виведіть солдатів. Якщо солдати тут – ми воюватимемо. І навіть на перемир'я не підемо, доки вони тут. Тільки вивели – усе, можемо розмовляти. Усе дуже просто. Дуже проста схема. Чітка переговорна позиція", – наголосив Арестович.
Контекст:
Ердоган регулярно проводить переговори з президентом України Володимиром Зеленським і президентом РФ Володимиром Путіним.
Зокрема, 5 січня Ердоган і Путін обговорили питання енергетики, стан і перспективи турецько-російських відносин, а також "регіональні процеси, зокрема російсько-українську війну і Сирію". Президент Туреччини сказав главі Кремля, що заклики до миру треба підкріпити одностороннім припиненням бойових дій. Зеленський того дня обговорив з Ердоганом ЗАЕС, посередництво в обміні полоненими й формулу миру.
8 січня Ердоган заявив, що Туреччина "робить свій внесок у пошук урегулювання російсько-українського конфлікту" і "докладає зусиль, щоб примирити" дві країни.