Арестович: Про повномасштабну агресію з боку Росії буде відомо щонайменше за три доби до наступу

Якщо Україна проведе мобілізацію – це означає величезне навантаження на економіку країни, зазначив Арестович
Фото: Алексей Арестович / Facebook
Про ймовірний повномасштабний наступ Росії на Україну буде відомо щонайменше за три дні до початку агресії. Таку думку 30 листопада в ефірі ток-шоу "Діалог з країною" на телеканалі LIVE висловив радник глави Офісу президента, речник української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович.

21 листопада начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов повідомив, що РФ готується до нападу на Україну наприкінці січня або на початку лютого, поблизу кордону між країнами зосереджено приблизно 92 тис. російських військовослужбовців.

Арестович відповів, чому за таких прогнозів в Україні не проводять масової мобілізації.

"У противника ініціатива. Якщо ми проведемо мобілізацію – це означає величезне навантаження на економіку країни. Ми можемо протримати в готовності резервістів місяць, а оскільки у Росії стратегічна ініціатива, вони можуть зсунути напад на місяць. Ми розпустимо резервістів – і тут вони нападуть, або вони зроблять вигляд, що нападають, доведуть кризу в Україні до піку. Ми знову призовемо армію, а напад знову відкладуть ще на місяць – і так вони нас замотають економічно, фізично та організаційно", – сказав радник глави ОПУ.

За словами Арестовича, певні заходи щодо готовності України до ймовірного наступу РФ уже здійснюють, але вони приховані.

"А призов резервістів і мобілізаційне розгортання буде робитися тільки тоді, коли ми отримаємо достеменні ознаки, що вони готують наступ. Поки таких ознак немає, поки є переведення російського угруповання у вищий ступінь бойової готовності", – резюмував радник Андрія Єрмака

Контекст:

30 жовтня 2021 року американська газета The Washington Post написала, що Росія відновила нарощування чисельності своїх військ біля кордону з Україною, і це викликає занепокоєння високопосадовців у США та Євросоюзі. 1 листопада видання Politico опублікувало супутникові фото, зазначивши, що на них видно військову техніку, яку РФ нібито стягнула до кордонів України. У Кремлі відмовилися коментувати публікацію Politico.

6 листопада канал CNN повідомив, посилаючись на свої джерела, що директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс приїжджав до Москви через нарощування російських військ біля кордону України. 8 листопада Bloomberg із посиланням на дані військово-розвідувальної компанії Janes написало, що Росія перекидає танки до українського кордону.

10 листопада США попередили владу Росії про потенційні негативні наслідки будь-якого зростання загрози безпеці України через "незвичайну військову активність" РФ біля українського кордону. У Пентагоні закликали Росію пояснити концентрацію військ поблизу України.

18 листопада Буданов говорив, що Росія веде масштабну спецоперацію проти України щодо дестабілізації ситуації як усередині країни, так і за її межами. Накопичення військ РФ біля кордону України "буде продовжуватися і вийде на пік приблизно в кінці січня", підкреслив він.

23 листопада прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що "Росія не збирається ні на кого нападати і не виношує жодних агресивних планів", і звинуватив Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" і "ДНР". У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.

The New York Times писала 25 листопада, що адміністрація президента США Джо Байдена зосереджена на дипломатичних каналах, щоб стримати та відмовити Путіна від вторгнення РФ в Україну. Це, зрештою, може передбачати другу особисту зустріч між Байденом і Путіним.

Генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг, коментуючи накопичення військ РФ біля кордону України, говорив в інтерв'ю Welt am Sonntag, що Росія і раніше застосовувала насильство проти сусідів, тому в НАТО не можуть вважати, що це просто блеф.