Арестович про засідання ТКГ щодо Донбасу: Можемо потішити прогресом за кількома напрямами

Арестович зазначив, що у ТКГ знаходять розуміння щодо вузькоспецифічних питань
Фото: radiosvoboda.org
У соціально-економічній підгрупі тристоронньої контактної групи (ТКГ) із урегулювання ситуації на Донбасі є прогрес. Про це в інтерв'ю телеканалу "Дом" повідомив 3 жовтня позаштатний радник глави Офісу президента, спікер української делегації у ТКГ Олексій Арестович.

"Прогрес відчувається у соціально-економічній підгрупі, тому що там дуже непогано й динамічно відбувається розвиток домовленостей за декількома напрямами. Один із них – це екологічна підгрупа, яка почала працювати 2 вересня. Це група міжнародних експертів, які розв'язують питання затоплення шахт", – сказав він.

За словами спікера української делегації, також проговорюють доступ на окуповану територію представників Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

"Але можемо порадувати прогресом за декількома напрямами. Зокрема, використання цифрових засобів для того, щоби забезпечити соціально-економічні виплати тим людям, пенсіонерам, які живуть на окупованих територіях. Питання розподілу води тощо", – пояснив Арестович.

Він зазначив, що "це дуже вузькоспецифічні питання, але тут сторони знаходять розуміння".

"Це стосується животрепетних тем, які не обговорити та не обійти. Вода або є, або її немає. Інспектори МАГАТЕ або допущені, або не допущені. Шахти або підтоплені, або не підтоплені, та що там потрібно робити, адже зростає екологічна небезпека. Тут вони просуваються. В інших [питаннях] триває дискусія", – підкреслив Арестович.

Контекст:

2014 року, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі у Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

Через пандемію коронавірусу з 11 березня 2020 року переговори контактної групи проводять у форматі відеоконференції.