Арестович: У страшний наступ росіяни не побіжать – не мають змоги G

За словами Арестовича, здійснюючи атаки, противник зазнає серйозних втрат у живій силі
Фото: Олексій Арестович / Facebook

Російські окупанти не мають змоги організувати ще один масштабний наступ. Про це в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив колишній радник Офісу президента України Олексій Арестович.

"У них теж усе не гаразд зі стратегічними резервами. Відбулося введення куцої 18-ї та 25-ї армії нещасної, вони ввели їх у бій давно – ще місяців два тому. Вони мали сформувати їх як стратегічний резерв, але в них це не виходить. Вони провели канібалізацію – поділ інших: 40-го армійського корпусу, який вони намагалися створювати, і забезпечення частинами 22-го армійського корпусу, який сидить у Криму. А це, між іншим, дуже важливий корпус, він воює на південному фронті", – зазначив Арестович.

За його словами, здійснюючи атаки, противник зазнає серйозних втрат у живій силі.

"У страшний наступ вони не побіжать – не мають змоги. Тим паче зараз ціна на фронті така, що підрозділи 76-ї та 106-ї повітрянодесантних дивізій перекинули зі східного фронту, із-під Кремінної, на південь. Їхнім завданням було атакувати з флангів токмацький виступ. Вони атакували – одні зі сходу, інші із заходу – і десь за 10–14 днів вони фізично закінчилися, їх зараз відводять. Ці контратаки їм дуже дорого коштували. До того ж увесь цей час наші війська навіть змогли трохи вперед просуватися. Ми воювати вміємо, питання у співвідношенні ресурсів", – наголосив Арестович.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході й півдні.