Армія РФ не має "переломного успіху" поблизу Бахмута, бувають локальні рухи, вигини фронту – речник східного угруповання ЗСУ

Бої поблизу Бахмута тривають кілька місяців
Фото: ЕРА
Російська армія не має значного успіху на лінії фронту поблизу Бахмута Донецької області. Про це 22 грудня в ефірі національного телемарафону заявив речник східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий, коментуючи інформацію про те, що вагнерівці нібито зайшли до міста.

Трансляцію веде зокрема канал "Рада".

"Якщо глобально говорити, то звичайно, що немає у них [у Бахмуті] переломного успіху, немає прориву нашої оборони, що передбачає будь-яка серйозна наступальна операція. Локальні рухи в ту чи іншу [сторону], вигини фронту бувають. Їхні групи іноді проривалися на околиці Бахмута, але вони були звідти вибиті. Було відео, коли наш легендарний десант просто їх знищував. І в тому числі завдяки допомозі британської бронетехніки", – сказав Череватий, відповідаючи на запитання про те, що відбувається поблизу Бахмута.

Він додав, що на бахмутському напрямку і загалом на східному фронті досягають дві мети:

  • ворог не може прорвати оборону ЗСУ і наступати далі, окупуючи Донбас;
  • щодоби армія РФ зазнає "просто неймовірних втрат, як для армії ХХІ століття", коли війну ведуть безпілотними системами та системами дальнього ураження.

Контекст:

Поблизу Бахмута зараз "найбільш гаряче, найбільш болісно", говорив президент України Володимир Зеленський у зверненні 3 грудня. 9 грудня він повідомив, що окупанти фактично зруйнували Бахмут, перетворивши його на випалені руїни.

Інтенсивні бої поблизу Бахмута відбуваються із червня 2022 року, але лінія фронту пролягала переважно на відкритій місцевості навколо східних підступів до міста, зазначили у британській розвідці 22 грудня. Британські військові вважають, що російська піхота могла закріпитися у східних промислових районах Бахмута, а час від часу просувається в житлові райони. На їхню думку, окупанти у міських боях навряд чи зможуть досягти успіху.

Бахмутський напрямок залишається найкривавішим, найжорсткішим і найважчим, це "ключова точка вирішення цієї війни", вважає Череватий. За його словами, ЗСУ ведуть оборону поблизу Бахмута за дуже важких умов, але контролюють там ситуацію.