Бабченко про Росію та Україну: Абсолютно бл...дська підлість. Ти обіцяв людині захист, а коли вона тобі довірилася – штовхаєш у калюжу й гигочеш
Тим, хто міркує про перевагу російської армії над українською, потрібно згадати зміст Договору про дружбу між РФ і Україною, а також Будапештського меморандуму. Про це пише в своїй публікації російський журналіст Аркадій Бабченко.
Вихваляння російської пропаганди потужністю російських збройних сил порівняно з українськими – підлість і паскудство. Про це написав у Facebook російський військовий журналіст Аркадій Бабченко.
"Кожного разу, коли я чую презирливі, через губу, смішки про перевагу гігантських російських танкових армад над українською армією, мені категорично хочеться ткнути в ніс всім цим соловйовим-кисельовим статтею дев'яту Договору про дружбу, співпрацю й партнерство між Російською Федерацією та Україною", – написав він.
У Договорі про дружбу, а також у Будапештському меморандумі 1994 року недвозначно прописано зобов'язання РФ скорочувати озброєння й не застосовувати їх проти України, нагадав Бабченко.
"Ось ця абсолютно бл...дська підлість мене досі засмучує, як дитину. Тобто ти сам менторським тоном старшого брата-покровителя обіцяв людині захист, а коли вона тобі довірилася – штовхаєш її в калюжу й гигочеш над ботаніком. Це таке дріб'язкове паскудство, від якого недеформована особистість, що нормально формується, відходить вже в дошкільному віці. Викликає не сором, не огиду, не жалість, не "огидно", а... Бл...дь, навіть слова не підберу", – зазначив журналіст.
"Ну, нічого. Хлопець встав з калюжі, подивився гопникам в очі, зрозумів, що до чого, і пішов на гойдалку", – продовжив алегорію Бабченко.
5 грудня 1994 року було підписано Будапештський меморандум. Згідно з документом, Україна відмовилася від свого ядерного статусу, а країни-підписанти – Велика Британія, Росія та США – зобов'язалися бути гарантами незалежності, суверенітету й кордонів України, а також утримуватися від застосування будь-якої зброї проти України, не тільки ядерної. Крім того, підписанти обіцяли не використовувати проти Києва економічний тиск. Під меморандумом поставили свої підписи президент України Леонід Кучма, президент РФ Борис Єльцин, президент США Білл Клінтон і прем'єр Великої Британії Джон Мейджор.
Договір про дружбу, співпрацю та партнерство між РФ і Україною був підписаний 31 травня 1997 року в Києві. Документ передбачає стратегічне партнерство двох країн "на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання суперечок, незастосування сили або погрози силою, зокрема економічні та інші способи тиску".