Баканов заявив, що удари морськими безпілотниками по об'єктах ЗС РФ стали можливими завдяки співпраці ЗСУ та СБУ
"Мені пощастило, тому що разом із головнокомандувачем ЗСУ вийшло зібрати унікальних фахівців з усього світу для реалізації проєкту "Морські дрони". Це унікальний проєкт, який буде вивчатися в найкращих військових академіях світу, бо він повністю змінює майбутню оперативно-тактичну модель ведення бойових дій на морі", – сказав Баканов.
Про причетність СБУ до ударів по військовій логістиці РФ у Чорному морі у 2022 році повідомляв нинішній голова спецслужби Василь Малюк. Він заявив, що СБУ "вжила певних заходів", враховуючи, що Україні потрібно було перерізати шляхи постачання зброї та особового складу, прокладені через Крим.
"Я дуже пишаюся, що згадані паном Малюком операції успішні й почали реалізовуватися відразу після початку повномасштабного вторгнення. Вони успішні не тільки з військової точки зору, а й з емоційної. Саме ці операції додали українцям віри в те, що ворога можна перемагати", – заявив Баканов.
Контекст:
У ніч на 17 липня російські ЗМІ повідомили про вибухи на Кримському мосту, окупаційна "адміністрація" перекрила автомобільний, залізничний і поромний рух. Повідомляли про загибель сімейної пари з Бєлгородської області, їхня неповнолітня дочка – в лікарні.
Глава об'єднаного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк заявляла, що пошкодження Кримського мосту могло бути російською провокацією, оскільки 17 липня закінчувалася дія "зернової угоди". Цього дня РФ заявила про вихід із угоди.
Джерела видання "ГОРДОН" у СБУ заявили, що атака на Кримський міст була спецоперацією Військово-морських сил ЗСУ та Служби безпеки України.
У СБУ заявили, що Кримський міст "не витримав воєнного навантаження", і пообіцяли озвучити подробиці атаки після перемоги над країною-агресором РФ.
8 жовтня 2022 року міст уже підривали, його закривали на ремонт, пізніше рух на мосту відкрили знову.