Без застосунку "Вдома". Кабмін України спростив правила в'їзду з окупованих територій

Правила починають діяти 30 грудня
Фото: dpsu.gov.ua
Кабінет Міністрів України 29 грудня спростив правила перетину контрольних пунктів в'їзду-виїзду з тимчасово окупованими територіями. Про це повідомила пресслужба МОЗ.

Зміни передбачають скасування реєстрації в електронному сервісі "Вдома" та звільняють від проходження самоізоляції або обсервації для українців, які в'їжджатимуть із тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та з Криму.

"Сьогодні справді важливий крок на шляху до реінтеграції. Ми скасували застосунок "Вдома" для тих людей, які перетинають КПВВ", – прокоментувала віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Правила розпочали діяти 30 грудня.

За словами Верещук, громадяни з окупованих територій зможуть зробити безплатний тест на COVID-19 на українських КПВВ. Якщо тест виявиться позитивним, людині запропонують пройти 10-денну обсервацію або повернутися на окуповану територію.

За правилами, які діяли раніше, під час в'їзду з окупованих територій люди, у яких немає сертифіката про вакцинацію проти COVID-19 або запрошення, котре засвідчує, що людина їде отримувати щеплення, зобов'язані були зареєструватися у "Вдома" і пройти тест на коронавірус. Якщо він виявиться позитивним, необхідно вирушити на 10-денну самоізоляцію. Ці правила не поширюються на абітурієнтів українських вишів, їхніх батьків та опікунів.

Контекст:

Міністерство цифрової трансформації запустило застосунок "Дій вдома" (згодом просто "Вдома") 7 квітня 2020 року. Його мали встановлювати громадяни, які повертаються з-за кордону або перетинають КПВВ, для контролю за дотриманням режиму самоізоляції через пандемію коронавірусу. Раніше його використовували для контролю протягом усієї 14-денної самоізоляції після прибуття з країн, у яких був високим ризик заразитися COVID-19.

З жовтня 2021 року діють правила, згідно з якими невакциновані проти коронавірусу мандрівники мали встановити його одразу після в'їзду до країни, але лише на 72 години – до того моменту, поки людина не зробить ПЛР-тест або тест на антиген. Результати тесту мають самі підтягнутися у застосунок.

Агентство ООН у справах біженців в Україні повідомляло, що у червні 2020 року 32 людей, які намагалися в'їхати з ОРДЛО на підконтрольну українському уряду територію, не пропустили, оскільки без смартфонів вони не могли виконати умови самоізоляції та встановити "Дій вдома". Водночас вони не могли повернутися до ОРДЛО, оскільки їх не було у списку. Громадяни змушені були ночувати у наметі біля КПВВ "Новотроїцьке" на Донбасі.