Безробіття в Україні, за даними НБУ, сягнуло рекорду. Раніше Кабмін заявляв, що непрацевлаштованих протягом місяця залучатимуть до громадських робіт
За оцінками НБУ, війна призвела до рекордного стрибка кількості незайнятих, головні причини – скорочення бізнес-активності та міграційні процеси.
Унаслідок ризиків безпеці у прифронтових регіонах значна частина населення втратила роботу. Крім того, у багатьох людей закінчився фінансовий запас, і вони стали на облік як безробітні, ідеться в документі.
Рівень безробіття зріс також через те, що частина населення опинилася у вимушеній міграції і на новому місці не може швидко працевлаштуватися. Утім, якби мігранти залишалися в Україні та активно шукали роботу, рівень безробіття зріс би ще більше, зазначають у НБУ.
До кінця року рівень безробіття скоротиться з пікових значень у ІІ кварталі 2022 року завдяки відновленню економіки та збільшенню попиту на робочу силу, прогнозують автори звіту. Але, як і в інших країнах, які пережили воєнний досвід, навіть після закінчення активних бойових дій, безробіття знижуватиметься повільно і залишатиметься високим через довгострокові наслідки війни, наголошують у НБУ.
Контекст:
Офіційних безробітних в Україні залучатимуть до суспільно корисних робіт, якщо вони не працевлаштуються протягом місяця. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів 21 червня під час засідання Кабінету Міністрів, яке транслювали на каналі Кабміну в YouTube. "Уряд запускає реформу всієї сфери зайнятості. В умовах повномасштабної війни нам потрібно мобілізувати всі можливі ресурси для перемоги над російськими окупантами", – сказав Шмигаль на засіданні уряду. Прем'єр наголосив, що це стосується й організації роботи в тилу.