Бійці "Гвардії наступу" підняли прапор України у двох селах у сірій зоні на кордоні з РФ. Фото 

7 вересня, 14.41
"Сталевий кордон" підняв прапор України над двома селами в Харківській області на кордоні з Росією. Фото: МВС України / Telegram

Українські прикордонники підняли український прапор над селами Строївка й Тополі Харківської області. Про це 7 вересня в Telegram повідомила пресслужба МВС України.

Наголошують, що рейд здійснили бійці бригади "Гвардії наступу" – "Сталевий кордон", яка воює проти російських окупантів у складі Держприкордонслужби України.

Як пояснили у МВС, населені пункти розташовані на кордоні з РФ у так званій сірій зоні.

"Після деокупації Харківської області заходити на цю територію було небезпечно через замінування, але зараз прикордонники проклали шлях і підняли прапор України", – заявили у відомстві.

Контекст

  • Російські війська вторглися на територію Харківської області на початку повномасштабної війни – у лютому 2022 року, але обласний центр узяти не змогли. Згодом більшість захопленої території регіону деокупували сили оборони України.
  • За станом на початок вересня 2023 року, за даними Kharkiv Today, під окупацією залишається 29 населених пунктів у Куп'янському районі Харківської області, це менше ніж 2% території регіону. Але окупанти, як повідомили в Міноборони України, зараз наступають на цьому напрямку й намагаються повернути втрачені позиції.

СВІЖІ НОВИНИ