Біля посольства РФ у Києві відбулася акція на спомин про загиблих під Іловайськом і Дебальцевим

Під Іловайськом і Дебальцевим загинуло понад 470 українських військових
Фото: depositphotos.com

Матері, дружини і діти українських військових, загиблих в Іловайському і Дебальцевському котлах, провели сьогодні мітинг під посольством Росії в Києві, після чого вирушили до Офісу президента України.

Сьогодні до посольства Російської Федерації в Києві прийшло приблизно сто членів сімей українських військових, загиблих під Іловайськом і Дебальцевим унаслідок російської агресії. Серед них були матері, дружини і діти, повідомляє агентство "Укрінформ".

Жінки і діти тримали в руках портрети загиблих і плакати з написами "Путінці, схаменіться! Припиніть робити зло!" До воріт посольства прикріпили старі кросівки зі слідами "крові", а також соняшники, які мають стати нагадуванням про злочини РФ на Донбасі.

Журналістам учасники акції розповіли, що за шість років після Іловайського котла досі не дано належної оцінки діям військового керівництва РФ, а російських генералів, які віддавали накази про розстріл колони українських військових, досі не засуджено і не оголошено в міжнародних розшук.

Організатори акції домагаються, щоб парламентська фракція "Слуга народу" направила своїх представників до тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді та активізувала розслідування подій 2014–2015 років.

Після завершення акції під посольством РФ активісти попрямували до будівлі Офісу президента, де вимагали покарання винних у загибелі українських військових і добровольців, пише агентство.

У середині серпня 2014 року українські військові та добровольці зуміли взяти під контроль більшу частину Іловайська Донецької області, але після того, як 23–24 серпня в район бойових дій увійшли російські війська, українські бійці опинилися в оточенні. Потім бойовики і російські військові заявили, що готові випустити українців, 29 серпня було створено коридор, але російська сторона порушила домовленості: коли українські військові організованими колонами почали рух із міста, їх обстріляли. 366 українських вояків загинули, 429 дістали поранення різного ступеня тяжкості, 300 потрапили в полон.

У шосту річницю Іловайської трагедії, 21 серпня, Офіс генерального прокурора України передав прокурору Міжнародного кримінального суду в Гаазі зібрані докази військових злочинів і вбивств українських військових у районі Іловайська. Згідно з висновками експертів, єдиним фактором, який призвів до трагічних подій під Іловайськом, є військова агресія Росії.

У лютому 2015 року проросійські терористи почали масштабний наступ на Дебальцеве, незважаючи на досягнуту кількома днями раніше в Мінську домовленість про перемир'я. Уранці 18 лютого українські військові почали вихід із Дебальцевого, який закінчився наступного дня ввечері. За даними Міністерства оборони України, під час бойових дій у районі Дебальцевого в період із 15 січня до 18 лютого 2015 року 110 військовослужбовців загинули, 270 було поранено, сімох захопили бойовики, а 18 зникли безвісти.