Понад чверть жителів окупованих бойовиками територій Донбасу стикається з дефіцитом продовольства – ООН

Населення Донбасу стикається з дефіцитом продовольства через військові дії
Фото: ЕРА

В ООН зазначають, що дефіцит продовольства у країнах, які постраждали від конфліктів, продовжує посилюватися.

26% жителів окупованих територій Донбасу і 15% населення прилеглих до зони конфлікту підконтрольних Києву територій стикаються з дефіцитом продовольства. Про це йдеться у доповіді, підготовленій Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН і Всесвітньою продовольчою програмою для Ради Безпеки ООН.

Україна входить до списку із 16 країн, що постраждали внаслідок конфліктів, у яких тією чи іншою мірою існує продовольча криза. Також у ньому вказані Афганістан, Бурунді, Центрально-Африканська Республіка, Демократична Республіка Конко, Гвінея-Бісау, Ірак, Ліван, Ліберія, Малі, Сомалі, Південний Судан, Судан, Сирія та Ємен. 

До списку увійшли країни, де від нестачі їжі страждає більше ніж чверть населення, однак в Україні відраховували відсоток від населення, яке проживає в зоні конфлікту.

В ООН зазначають, що дефіцит продовольства в країнах, що постраждали від конфліктів, продовжує посилюватися.

За даними організації, до 2016 року кількість людей на планеті, які страждають від голоду, сягнула 815 млн осіб.

5 грудня 2017 року представник Всесвітньої продовольчої програми повідомив, що організація вирішила припинити постачання продовольства та іншої гуманітарної допомоги українцям, потерпілим унаслідок бойових дій на Донбасі. Він зазначив, що ВПП буде продовжувати діяльність в Україні в обмеженому режимі.

Всесвітня продовольча програма є структурним підрозділом Організації Об'єднаних Націй і найбільшою у світі гуманітарною організацією.

ООН просить міжнародні організації виділити $187 млн для надання допомоги постраждалим унаслідок конфлікту на Донбасі в межах плану гуманітарного реагування на 2018 рік.

За даними організації, унаслідок конфлікту постраждало приблизно 4,4 млн українців.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.