Бізнесмен і волонтер Запорожець: У Краматорську ракета впала за 50 метрів від вокзалу. Тобто не було мети знищити будівлю. Була мета якнайбільше мирних людей убити
Український бізнесмен, глава волонтерської організації "Центр спасіння життя" В'ячеслав Запорожець розповів, що одним із найжахливіших випадків, свідком яких він став протягом року повномасштабної війни, був удар окупантів по вокзалу в Краматорську Донецької області. Про це він сказав в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.
"Що на все життя вразило, як кажуть, – це Краматорськ. Так вийшло, що 8 квітня ми в'їжджаємо у Краматорськ і стаємо свідками теракту на залізничному вокзалі. Ми були на залізничному вокзалі за 10 хвилин [після удару]. І я думаю, що це найстрашніше", – сказав Запорожець.
Волонтер підкреслив, що такої кількості поранених і загиблих ніколи більше не бачив і сподівається не побачити.
"Я пам'ятаю, ми витягали хлопчика Владика. Підбігає мама і кричить: "Допоможіть! Там мій син!" – розповів Запорожець.
Його команда тоді пропрацювала на евакуації людей цілодобово, зазначив він.
"Коли ми там перебували, я побачив, що ракета була за 50 метрів від вокзалу. Причому ракета була з касетним наповненням. Тобто не було мети знищити будівлю вокзалу. А була мета якнайбільше... Мирних людей. І це страшно", – сказав бізнесмен.
Він упевнений, що на вокзалі був навідник, який давав команду розпочати обстріл, розуміючи, що там перебуває багато людей, причому цивільних; що там буде евакуаційний потяг.
Бізнесмен і волонтер Запорожець: Нам не дозволяли транспортувати Настю, яка постраждала в Чаплиному, говорили: "Славо, вона однаково помре". Я сказав: "Уявіть, що це ваша донька. Дайте їй шанс". У підсумку ми її врятували. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Російські окупаційні війська 8 квітня 2022 року завдали по залізничному вокзалу Краматорська удару, використовуючи ракетний комплекс "Точка-У". У момент удару на вокзалі перебувало 4 тис. осіб, більшість – жінки й діти, які намагалися евакуюватися до безпечніших регіонів України.
Кілька російських пропагандистів встигли написати в соцмережах про удар по "бойовиках ЗСУ" у Краматорську. Після того як з'явилися фотографії загиблих і постраждалих цивільних, автори цих постів почали редагувати й видаляти їх, звинувачуючи в атаці українських військових.
Жертвами удару стали 59 людей, серед них семеро дітей. Понад 100 людей було поранено, зокрема втратили кінцівки.