Приблизно 22% сільгоспугідь України наразі під контролем російських окупантів – NASA
Російські війська контролюють орієнтовно 22% сільськогосподарських угідь України. Про це свідчать супутникові фотографії NASA Harvest, повідомляє NASA Earth Observatory.
Фахівці NASA проаналізували дані із супутників Planet Labs та місії Sentinel-2 Європейського космічного агентства. З'ясували, що поля, на яких посіяно 28% озимих і 18% весняних культур (включно з кукурудзою та соняшником), опинилися під окупацією.
Крім того, деякі поля вже непридатні для використання через ураження снарядами й мінами.
"У деяких районах боєприпаси й міни, які не розірвалися, можуть зробити сільське господарство неможливим у короткостроковій перспективі. У неокупованих районах морська блокада портів і ціни на пальне, які стрімко зростають, створюють величезні проблеми для майбутніх урожаїв", – зазначив дослідник NASA та Мерилендського університету Сергій Скакун.
Директорка програми NASA Harvest Інбал Беккер-Решеф наголосила, що до війни Україна забезпечувала 46% світового експорту соняшникової олії, 9% експорту пшениці, 17% ячменю та 12% кукурудзи на світових ринках, згідно з даними міністерства сільського господарства США. Останні кілька місяців значно порушили цей потік продовольства.
За її словами, світ перебуває на початковій стадії продовольчої кризи, яка "так чи інакше торкнеться кожної країни й людини на землі".
Контекст:
Російські окупанти вивезли із захоплених територій України щонайменше 400 тис. тонн зерна, заявляли в Мінагрополітики 25 червня. Крім того, Росія обстрілює та знищує зернові термінали, а через блокаду РФ портів у Чорному морі припинився експорт зерна з України. За інформацією президента України Володимира Зеленського, у портах заблоковано 22 млн тонн зерна. Україна і світова спільнота зараз шукають шляхів відновити експорт.
Росія намагається продати зерно, вкрадене на тимчасово окупованих територіях України, і деякі країни вже укладають із РФ угоди, заявляв Зеленський.
Коли міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова запитали, що з украденого в Україні, крім зерна, Росії вдалося продати, він ухилився від відповіді.
4 липня журналісти програми "Схеми" опублікували докази, що Росія вивозить вкрадене в Україні зерно до Туреччини.