Приблизно 7 тис. українських військових вважають зниклими безвісти, із них до 65% – у полоні
За його словами, "цифра така справді є, вона трохи більша за 7 тис."
"Ми розраховуємо на те, що ті люди, яких ми розшукуємо як зниклих безвісти, вони все ж таки полонені. Я думаю, що цей відсоток зниклих безвісти – він десь 60–65% – це вже така статистика у нас. Це живі люди, які перебувають у полоні. Інші – на жаль, це загиблі", – сказав він.
Уповноважений зазначив, що звільнені полонені дають багато важливої інформації про місцеперебування захоплених окупантами українських захисників.
"Плюс-мінус ми знаємо ті місця, де їх утримують – як у Росії, так і на окупованих територіях, маю на увазі Луганську й Донецьку області", – додав він.
Контекст:
Україна з початку повномасштабного вторгнення РФ у лютому минулого року повернула додому з російського полону 2235 українців, повідомив 18 квітня президент України Володимир Зеленський. "Пам'ятаємо про всіх. Повернемо кожного і кожну", – заявив глава держави.
Останній обмін відбувся 16 квітня, було звільнено 130 українських військових, 48 із них вважали зниклими безвісти.
Найбільший обмін провели 21 вересня 2022 року. Тоді з полону звільнили 215 захисників України. Росії віддали колишнього нардепа від тепер забороненої партії ОПЗЖ, кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука і 55 російських військових.
Зеленський закликає Росію до обміну полоненими у форматі "всіх на всіх".