Бойовики "ЛНР" звинуватили в підриві патруля місії ОБСЄ "українських диверсантів"
Підрив у Луганській області автомобіля з представниками місії ОБСЄ пов'язаний із "прагненням Києва ввести збройну міжнародну місію" на Донбасі, заявив представник "ЛНР" у політичній підгрупі тристоронньої контактної групи Родіон Мірошник.
Бойовики "ЛНР" звинуватили Україну в підриві автомобіля спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Луганській області й заявили, що такі дії – це "провокація" з метою знову порушити питання про введення "збройної міжнародної місії" на Донбасі. Про це заявив у коментарі сепаратистському виданню "Луганский информационный центр" представник "ЛНР" у політичній підгрупі тристоронньої контактної групи Родіон Мірошник.
За його словами, в підриві автомобіля місії ОБСЄ задіяні "українські диверсанти", які "цинічно порушили імунітет міжнародних спостерігачів".
Представник бойовиків "ЛНР" також додав, що "провокація цілком може штовхнути до нового витка військового протистояння, де вже немає міжнародно визнаних авторитетів".
Крім цього, Мірошник зазначив, що інцидент пов'язаний із "прагненням Києва ввести збройну міжнародну місію" на Донбасі. Проте через "відсутність підтримки цієї ініціативи за столом переговорів, Київ перейшов до провокацій", – сказав Мірошник.
23 квітня українська сторона Спільного центру з контролю і координації повідомила, що в Луганській області підірвалася машина патруля СММ ОБСЄ.
Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц підтвердив підрив автомобіля і сказав, що внаслідок інциденту один патрульний загинув, один поранений.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
СММ ОБСЄ – це неозброєна цивільна місія, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію у країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.